O mnie

Łukasz Piłat – instruktor kulturystyki, trener
miejsce zamieszkania: Kolno (woj. podlaskie)
data urodzenia: 30.05.1990 rok
waga: poza sezonem +100kg, startowa 85-88kg
staż treningowy: ponad 7 lat
ulubiona grupa mięśniowa: plecy

 

Urodziłem się 30 maja 1990 roku w niewielkiej miejscowości w pólnocno-wschodniej Polsce. Od małego byłem bardzo aktywny fizycznie, jako dziecko trudno było mnie upilnować – byłem bardzo ruchliwy. Za najmłodszych lat, jak większość moich rówieśników uganiałem się za piłką. Później przyszedł czas na pływanie. Uczęszczałem na sekcje pływacką, startowałem w zawodach odnosząc raz mniejsze raz większe sukcesy. Byłem powoływany do kadry szkoły na zawody m.in: pływanie, lekkoatletyka (biegi indywidualne, sztafetowe, skok wzwyż), piłka ręczna, koszykowa czy siatkowa.

 

Kolejnym wielkim zamiłowaniem była kulturystyka. Po obejrzeniu kilku filmów z Arnoldem Schwarzeneggerem wziąłem się za treningi. Treningi te odbywały się w piwnicznej siłowni, gdzie znajdowała się tylko sztanga, wąska ławeczka szkolna na której wyciskaliśmy, oraz rożnego rodzaju ciężkie pustaki, czy wały maszynowe wykorzystywane jako nakład na sztangę. Ćwiczenia wykonywane były bardzo źle technicznie, ba nawet dzisiaj wspominając te czasy cieszę się, że nic mi i innym kolegom nic się nie stało. Po jakimś czasie zacząłem zaopatrywać się czasopisma kulturystyczne, oraz czytać artykuły w sieci, gdzie poprzez nie pogłębiałem swoją wiedzę z dziedziny diety, reżimu treningowego, czy suplementacji. Po 5 latach ćwiczeń postanowiłem pogłębić bardziej swoją wiedzę robiąc sobie kurs Instruktora Kulturystyki (2010 rok).

 

Od września 2010 roku postanowiłem przygotować się do zawodów Kulturystycznych, które odbyły się 22-23 października 2011 roku w Zabrzu, gdzie debiutując na scenie kulturystycznej sięgnąłem po tytuł Mistrza Polski Juniorów w Kulturystyce Klasycznej, oraz tytuł V-ce Mistrza Polski Juniorów w rywalizacji OPEN. Po zawodach kontaktował się ze mną trener kadry Pan Bogdan Szczotka gdzie złożył propozycje startu w Mistrzostwach Świata Juniorów w kadrze Polski – A, gdzie odbywały się pod koniec listopada w Hiszpania – Santa Sussana. Wspomniał też, że z formą jaką prezentowałem na Mistrzostwach Polski mógłbym sięgnąć tam po medal. Jednak z powodów finansowych, oraz zdrowotnych musiałem zrezygnować z udziału.

Ostatnie wpisy na blogu