Moje początki

Urodziłem się 30 maja 1990 roku w niewielkiej miejscowości w pólnocno-wschodniej Polsce. Od małego byłem bardzo aktywny fizycznie, jako dziecko trudno było mnie upilnować – byłem bardzo ruchliwy. Za najmłodszych lat, jak większość moich rówieśników uganiałem się za piłką. Później przyszedł czas na pływanie. Uczęszczałem na sekcje pływacką, startowałem w zawodach odnosząc raz mniejsze raz większe sukcesy. Byłem powoływany do kadry szkoły na zawody m.in: pływanie, lekkoatletyka (biegi indywidualne, sztafetowe, skok wzwyż), piłka ręczna, koszykowa czy siatkowa.

Kolejnym wielkim zamiłowaniem była kulturystyka. Po obejrzeniu kilku filmów z Arnoldem Schwarzeneggerem wziąłem się za treningi. Treningi te odbywały się w piwnicznej siłowni, gdzie znajdowała się tylko sztanga, wąska ławeczka szkolna na której wyciskaliśmy, oraz rożnego rodzaju ciężkie pustaki, czy wały maszynowe wykorzystywane jako nakład na sztangę.

Ćwiczenia wykonywane były bardzo źle technicznie, ba nawet dzisiaj wspominając te czasy cieszę się, że nic mi i innym kolegom nic się nie stało. Po jakimś czasie zacząłem zaopatrywać się w czasopisma kulturystyczne oraz czytać artykuły w sieci, gdzie swoją wiedzę poświęconą dietetyce, reżimowi treningowemu, czy suplementacji. Po 5 latach ćwiczeń postanowiłem pogłębić bardziej swoją wiedzę robiąc sobie kurs Instruktora Kulturystyki (2010 rok).

Pierwsze zawody kulturystyczne

Mając już spory staż treningowy oraz praktyczną wiedzę postanowiłem spróbować swoich sił jako kulturysta w pełnym tego słowa znaczeniu. We wrzesniu 2010 rozpocząłem żmudne przygotowania do swoich pierwszych zawodów Kulturystycznych, które odbyły się 22-23 października 2011 roku w Zabrzu. Debiutując na scenie kulturystycznej sięgnąłem po tytuł Mistrza Polski Juniorów w Kulturystyce Klasycznej, oraz tytuł V-ce Mistrza Polski Juniorów w rywalizacji OPEN.

Po zawodach kontaktował się ze mną trener kadry Pan Bogdan Szczotka, gdzie złożył propozycje startu w Mistrzostwach Świata Juniorów w kadrze Polski – A, gdzie odbywały się pod koniec listopada w Hiszpania – Santa Sussana. Wspomniał też, że z formą jaką prezentowałem na Mistrzostwach Polski mógłbym sięgnąć tam po medal. Jednak z powodów zdrowotnych musiałem zrezygnować z udziału.

Ja dzisiaj

Aktualnie czynnie zajmuję się prowadzeniem osób on-line oraz „w realu” w zakresie treningów, dietetyki oraz suplementacji. Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu jestem w stanie pomóc każdemu w osiągnięciu jego wymarzonych celów.

Niezależnie czy będzie to: redukcja tkanki tłuszczowej, budowa masy mięśniowej, treningi wzmacniające, kondycyjne, czy chociażby pomoc w wyuczeniu nowych, zdrowych nawyków żywieniowych.

Wszystkich zainteresowanych zmianą swojego obecnego trybu życia na zdrowszy i bardziej aktywny gorąco zachęcam do kontaktu!

Łukasz Piłat - www.lukaszpilat.pl