Moje początki

Urodziłem się 30 maja 1990 roku w niewielkiej miejscowości w pólnocno-wschodniej Polsce. Od małego byłem bardzo aktywny fizycznie, jako dziecko trudno było mnie upilnować – byłem bardzo ruchliwy. Za najmłodszych lat, jak większość moich rówieśników uganiałem się za piłką. Później przyszedł czas na pływanie. Uczęszczałem na sekcje pływacką, startowałem w zawodach odnosząc raz mniejsze raz większe sukcesy. Byłem powoływany do kadry szkoły na zawody m.in: pływanie, lekkoatletyka (biegi indywidualne, sztafetowe, skok wzwyż), piłka ręczna, koszykowa czy siatkowa.

Kolejnym wielkim zamiłowaniem była kulturystyka. Po obejrzeniu kilku filmów z Arnoldem Schwarzeneggerem wziąłem się za treningi. Treningi te odbywały się w piwnicznej siłowni, gdzie znajdowała się tylko sztanga, wąska ławeczka szkolna na której wyciskaliśmy, oraz rożnego rodzaju ciężkie pustaki, czy wały maszynowe wykorzystywane jako nakład na sztangę.

Technika wykonywanych ćwiczeń pozostawiała wiele do życzenia, uczyłem się na błędach własnych i kolegów. Wspominając dzisiaj te czasy, cieszę się, że nic się nam nie stało. Po jakimś czasie zacząłem zaopatrywać się w czasopisma kulturystyczne oraz czytać specjalistyczne artykuły pogłębiając swoją wiedzę dotyczącą diety, reżimu treningowego, czy suplementacji. Po 5 latach ćwiczeń postanowiłem pogłębić bardziej swoją wiedzę robiąc sobie kurs Instruktora Kulturystyki (2010 rok).

Pierwsze zawody kulturystyczne

Mając już spory staż treningowy oraz praktyczną wiedzę postanowiłem spróbować swoich sił jako kulturysta w pełnym tego słowa znaczeniu. We wrzesniu 2010 rozpocząłem żmudne przygotowania do swoich pierwszych zawodów Kulturystycznych, które odbyły się 22-23 października 2011 roku w Zabrzu. Debiutując na scenie kulturystycznej sięgnąłem po tytuł Mistrza Polski Juniorów w Kulturystyce Klasycznej, oraz tytuł V-ce Mistrza Polski Juniorów w rywalizacji OPEN.

W 2011 roku trener – Bogdan Szczotka – powołał mnie do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata Juniorów w Hiszpanii, zapewniając szanse na medal. Niestety z powodów zdrowotnych musiałem zrezygnować z udziału.

Rok później obroniłem zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski jednocześnie wygrywając całe zawody (kategoria open), gdzie mierzyłem się z Mistrzami Polski każdej z kategorii.

Ja dzisiaj

Aktualnie czynnie zajmuję się prowadzeniem osób on-line oraz „w realu” w zakresie treningów, dietetyki oraz suplementacji. Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu jestem w stanie pomóc każdemu w osiągnięciu jego wymarzonych celów.

Niezależnie czy będzie to: redukcja tkanki tłuszczowej, budowa masy mięśniowej, treningi wzmacniające, kondycyjne, czy chociażby pomoc w wyuczeniu nowych, zdrowych nawyków żywieniowych.

Wszystkich zainteresowanych zmianą swojego obecnego trybu życia na zdrowszy i bardziej aktywny gorąco zachęcam do kontaktu!

Łukasz Piłat - www.lukaszpilat.pl