Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Kalkulator BMI online

BMI to międzynarodowy wskaźnik, który jest wykorzystywany do szacunkowej oceny prawidłowości stosunku Twojej wagi do wzrostu. BMI stosuje się zarówno w celach diagnostycznych, dietetycznych, jak i sportowych.

Kalkulator BMI online pomoże sprawdzić, czy wskaźnik masy ciała mieści się w określonych przedziałach i wstępnie ocenić, czy jest to wartość prawidłowa, czy też nie.

Trwa liczenie...
Twoje BMI:

Potrzebujesz fachowej pomocy?

Indywidualnie dopasowana dieta online.

Z kodem KALKULATOR -11% rabatu!

Normy BMI

  • mniej niż 16 – skrajne wychudzenie
  • 16 – 16.99 – wychudzenie
  • 17 – 18.49 – niedowaga
  • 18.5 – 24.99 – wartość prawidłowa
  • 25 – 29.99 – nadwaga
  • 30 – 34.99 – I stopień otyłości
  • 35 – 39.99 – II stopień otyłości
  • powyżej 40 – otyłość skrajna

Wygodny kalkulator BMI online! Jak obliczyć BMI?

Zastanawiasz się jak obliczyć BMI? Mój kalkulator BMI online pomoże Ci w uzyskaniu szybkiego wyniku bez znajomości wzoru. Wystarczy, że podasz swoją wagę i wzrost, a kalkulator BMI z tej strony błyskawicznie oszacuje dane i pokaże Ci wynik.

BMI, czyli Body Mass Index otrzymuje się, dzieląc liczbę kilogramów przez wzrost do kwadratu.

Jeśli mój kalkulator BMI online pokaże, że wynik nie mieści się w normie – masz niedowagę lub nadwagę – konieczna jest szybka reakcja i wprowadzenie planu naprawczego w postaci diety online i treningu personalnego. Czasami niezbędna jest również wizyta u lekarza, który zdiagnozuje problem ze zbyt niską lub za wysoką masą ciała, szczególnie jeśli nie wynikają one ze stylu życia i diety.

Jeśli waga Twojego ciała jest w normie – nadal możemy popracować nad Twoją sylwetką. Pamiętaj, że wskaźnik BMI jest jedynie szacunkową podpowiedzią na temat prawidłowości Twojej wagi. Kalkulator BMI online nie obliczy przecież poziomu tkanki tłuszczowej w Twoim ciele – możesz mieć BMI w normie, ale nie być zadowolonym ze swojej sylwetki. To samo dotyczy osób, które planują trening na masę – w ich przypadku kalkulator BMI może nie mieć zastosowania!

O czym musisz pamiętać przy korzystaniu z kalkulatora BMI online?

Pamiętaj, że kalkulator BMI online z mojej strony – chociaż jest cenną wskazówką, nie jest wystarczającym narzędziem do oceny stanu Twojej zdrowia i wyglądu sylwetki. Jeśli mimo prawidłowego wyniku chcesz popracować np. nad uporczywą oponką, lub schudnąć z okolicy pośladków i ud – skontaktuj się ze mną! Pomogę Ci ustalić zdrową, pyszną dietę online i przygotuję indywidualnie dopasowany do Twoich celów plan treningowy i suplementacyjny.

Sprawdź koniecznie:

Kalkulator peptydowy online

Kalkulator kalorii online