CJC-1295 z kompleksem DAC — alternatywa dopingu?

CJC-1295 DAC - alternatywa dopingu?

Jednym z lepiej przebadanych peptydów, na których temat powstało wiele badań na zwierzętach i ludziach jest syntetyczny związek CJC-1295 z kompleksem DAC. Według wyników analiz jest to bezpieczny peptyd, który oddziałuje na zwiększenie produkcji HGH — hormonu wzrostu. Chociaż pierwotnie został wynaleziony jako remedium dla osób zmagających się z jego niedoborem, nietrudno domyślić się, że silne efekty jego działania odkryją również sportowcy. Co to jest CJC-1295 DAC? Jak go stosować i czy jest bezpieczny? O tym dowiesz się z mojego wpisu!

Uwaga – niniejszy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny – nie traktuj go jako porady, czy zachęty do stosowania opisanej w nim substancji. Wyłączam się z odpowiedzialności za ewentualne skutki działania opisanej substancji. Substancja opisana w tym tekście nie została jeszcze do końca przebadana na ludziach i nieznane są jeszcze długofalowe skutki jej przyjmowania

pakiet-dlar
(kliknij w obrazek)

Peptyd CJC-1295 jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnego ludzkiego hormonu, który stymuluje produkcję HGH, czyli hormonu wzrostu. Dzięki pracy nad jego dokładną budową naukowcom udało się stworzyć jednak związek, który będzie odporny na enzymy przyspieszające jego rozpad. Wzbogacenie formuły tego peptydu o kompleks DAC sprawia, CJC-1295 wyróżnia się bardzo długim działaniem. CJC-1295 można zaliczyć do grupy najdokładniej zbadanych peptydów, a co najważniejsze — efekty jego działania były testowane na ludziach. Zadowalające wyniki eksperymentów  mogą świadczyć o jego bezpieczeństwie.

Kompleks DAC co to jest?

DAC to związek opatentowany i wynaleziony przez badaczy z ConjuChem Laboratories. W połączeniu z CJC-1295 pozwala na efektywniejsze wiązanie cząsteczek peptydowych do globulin w osoczu krwi. Efektem jest przedłużone działanie peptydu, które wydłuża się nawet do 5 dni po iniekcji.

CJC-1295 z DAC efekty działania


CJC-1295 z DAC efekty działania

Przyjmowanie CJC-1295 z kompleksem DAC może wpłynąć na zwiększenie poziomu hormonu wzrostu w surowicy. HGH pełni w organizmie człowieka niezwykle istotną funkcję. Odpowiada za rozwój i wzrost niemal wszystkich tkanek — mięśni, naczyń krwionośnych, stawów, kości itp. Wzmacnia je i regeneruje. Jednym z efektów działania CJC-1295 z DAC jest wzrost siły, wydolności i poprawa wyglądu sylwetki (przy równoległym treningu). To również dobry środek na przyspieszenie kuracji urazów i kontuzji. Badacze pochylają się nad wykorzystaniem CJC-1295 do wspomagania leczenia karłowatości.

CJC-1295 z DAC podnosi nie tylko poziom HGH, ale również IGF-1. Sprzyjają one regeneracji i rozbudowie komórkowej w całym organizmie. Szczególnie istotne z punktu widzenia sportowca są tkanki chrzęstnej, mięśniowe i kostne. Działanie CJC-1295 można porównać do środków dopingujących, ale też terapeutycznych.

CJC-1295 DAC, z czym łączyć?

Peptyd CJC-1295 z kompleksem DAC dobrze działa w towarzystwie pozostałych peptydów o podobnym działaniu. Sportowcy najczęściej łączą przyjmowanie CJC-1295 z GHRP-6, GHRP-2 i MK-677, które również oddziałują na stymulację procesów rozbudowy i regeneracyjnych. Skorzystają z niego osoby na redukcji i na masie — w obu przypadkach oferuje poprawę wyglądu sylwetki i inne zalety np. w postaci ładniejszej cery.

wady i zalety

Wady i zalety stosowania CJC-1295 z DAC

Zalety

  • szybsze spalanie tkanki tłuszczowej
  • przyrost masy mięśniowej
  • poprawa wydajności i wzrost siły
  • wyrównanie kolorytu skóry
  • poprawa regeneracji i jakości snu
  • mocniejsze kości
  • więcej energii do działania

Wady

  • możliwe bóle głowy
  • możliwy obrzęk w miejscu wkłucia
  • rzadko — retencja wody
dawkowanie

CJC-1295 z DAC dawkowanie

Sam peptyd CJC-1295 stosuje się w postaci iniekcji. Dawki wynoszą zwykle od 30 do 60 mcg na 1 kg masy ciała. Aby zredukować ryzyko częstych iniekcji, można podawać np. 1 mg dwa — trzy razy w tygodniu.

Z kolei CJC-1295 z kompleksem DAC można podawać rzadziej, przy zachowaniu skuteczności. Zaleca się przyjmować go według schematu: 1-1,2mg co 4 lub co 5 dni.

skutki uboczne

CJC-1295 możliwe skutki uboczne

CJC-1295 jest bezpieczny, co zostało potwierdzone badaniami. Do najczęściej występujących dolegliwości, które są związane z przyjmowaniem CJC-1295 zalicza się bóle głowy, zatrzymanie wody w organizmie, ewentualnie lekki ból miejsca po wkłuciu. Możliwe jest również podwyższenie poziomu prolaktyny.

CJC-1295 z DAC może być bezpieczną alternatywą wielu substancji dopingowych. Badania na ludziach dowodzą, że peptyd ten jest skuteczny i bezpieczny, a według opinii użytkowników — efekty jego działania są zauważalne i satysfakcjonujące.

Źródła:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16352683/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2787983/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26771670/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2662962/

Porady treningowe