Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

CJC-1295 z kompleksem DAC — alternatywa dopingu?

CJC-1295 DAC - alternatywa dopingu?

Jednym z lepiej przebadanych peptydów, na których temat powstało wiele badań na zwierzętach i ludziach jest syntetyczny związek CJC-1295 z kompleksem DAC. Według wyników analiz jest to bezpieczny peptyd, który oddziałuje na zwiększenie produkcji HGH — hormonu wzrostu. Chociaż pierwotnie został wynaleziony jako remedium dla osób zmagających się z jego niedoborem, nietrudno domyślić się, że silne efekty jego działania odkryją również sportowcy. Co to jest CJC-1295 DAC? Jak go stosować i czy jest bezpieczny? O tym dowiesz się z mojego wpisu!

Uwaga – niniejszy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny. Zaznaczam wyraźnie, że nie stanowi on porady ani zachęty do stosowania jakichkolwiek substancji, zwłaszcza tych niebezpiecznych, kontrowersyjnych lub nielegalnych. Treści prezentowane w tym tekście są przeznaczone wyłącznie do celów informacyjnych i nie powinny być traktowane jako zalecenia medyczne, terapeutyczne ani zachęta do eksperymentowania.

Wyłączam się z odpowiedzialności za ewentualne skutki wynikające z działania opisanych substancji lub informacji zawartych w artykule. Każda osoba ponosi indywidualną odpowiedzialność za swoje decyzje dotyczące zdrowia i dobrowolnie podejmuje ryzyko, jeśli decyduje się doświadczać działania nowych substancji lub eksperymentować z nieprzetestowanymi metodami. Zdecydowanie odradzam zażywanie substancji, które nie zostały odpowiednio przebadane na ludziach ani zatwierdzone przez odpowiednie instytucje medyczne.

Podkreślam, że substancje opisane w tym artykule nie zostały jeszcze w pełni przebadane na ludziach, a ich długofalowe skutki nie są znane. Zdrowie i bezpieczeństwo moich czytelników są dla mnie priorytetem, dlatego zalecam konsultację z licencjonowanym lekarzem lub innymi specjalistami przed podjęciem jakichkolwiek działań tj. przyjmowania peptydu, lub innych substancji opisanych w tym tekście.

Peptyd CJC-1295 jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnego ludzkiego hormonu, który stymuluje produkcję HGH, czyli hormonu wzrostu.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Dzięki pracy nad jego dokładną budową naukowcom udało się stworzyć jednak związek, który będzie odporny na enzymy przyspieszające jego rozpad. Wzbogacenie formuły tego peptydu o kompleks DAC sprawia, CJC-1295 wyróżnia się bardzo długim działaniem. CJC-1295 można zaliczyć do grupy najdokładniej zbadanych peptydów, a co najważniejsze — efekty jego działania były testowane na ludziach. Zadowalające wyniki eksperymentów  mogą świadczyć o jego bezpieczeństwie.

Kompleks DAC co to jest?

DAC to związek opatentowany i wynaleziony przez badaczy z ConjuChem Laboratories. W połączeniu z CJC-1295 pozwala na efektywniejsze wiązanie cząsteczek peptydowych do globulin w osoczu krwi. Efektem jest przedłużone działanie peptydu, które wydłuża się nawet do 5 dni po iniekcji.

CJC-1295 z DAC efekty działania


CJC-1295 z DAC efekty działania

Przyjmowanie CJC-1295 z kompleksem DAC może wpłynąć na zwiększenie poziomu hormonu wzrostu w surowicy. HGH pełni w organizmie człowieka niezwykle istotną funkcję. Odpowiada za rozwój i wzrost niemal wszystkich tkanek — mięśni, naczyń krwionośnych, stawów, kości itp. Wzmacnia je i regeneruje. Jednym z efektów działania CJC-1295 z DAC jest wzrost siły, wydolności i poprawa wyglądu sylwetki (przy równoległym treningu). To również dobry środek na przyspieszenie kuracji urazów i kontuzji. Badacze pochylają się nad wykorzystaniem CJC-1295 do wspomagania leczenia karłowatości.

CJC-1295 z DAC podnosi nie tylko poziom HGH, ale również IGF-1. Sprzyjają one regeneracji i rozbudowie komórkowej w całym organizmie. Szczególnie istotne z punktu widzenia sportowca są tkanki chrzęstnej, mięśniowe i kostne. Działanie CJC-1295 można porównać do środków dopingujących, ale też terapeutycznych.

CJC-1295 DAC, z czym łączyć?

Peptyd CJC-1295 z kompleksem DAC dobrze działa w towarzystwie pozostałych peptydów o podobnym działaniu. Sportowcy najczęściej łączą przyjmowanie CJC-1295 z GHRP-6, GHRP-2 i MK-677, które również oddziałują na stymulację procesów rozbudowy i regeneracyjnych. Skorzystają z niego osoby na redukcji i na masie — w obu przypadkach oferuje poprawę wyglądu sylwetki i inne zalety np. w postaci ładniejszej cery.

wady i zalety

Wady i zalety stosowania CJC-1295 z DAC

Zalety

  • szybsze spalanie tkanki tłuszczowej
  • przyrost masy mięśniowej
  • poprawa wydajności i wzrost siły
  • wyrównanie kolorytu skóry
  • poprawa regeneracji i jakości snu
  • mocniejsze kości
  • więcej energii do działania

Wady

  • możliwe bóle głowy
  • możliwy obrzęk w miejscu wkłucia
  • rzadko — retencja wody
dawkowanie

CJC-1295 z DAC dawkowanie

Sam peptyd CJC-1295 stosuje się w postaci iniekcji. Dawki wynoszą zwykle od 30 do 60 mcg na 1 kg masy ciała. Aby zredukować ryzyko częstych iniekcji, można podawać np. 1 mg dwa — trzy razy w tygodniu.

Z kolei CJC-1295 z kompleksem DAC można podawać rzadziej, przy zachowaniu skuteczności. Zaleca się przyjmować go według schematu: 1-1,2mg co 4 lub co 5 dni.

skutki uboczne

CJC-1295 możliwe skutki uboczne

CJC-1295 jest bezpieczny, co zostało potwierdzone badaniami. Do najczęściej występujących dolegliwości, które są związane z przyjmowaniem CJC-1295 zalicza się bóle głowy, zatrzymanie wody w organizmie, ewentualnie lekki ból miejsca po wkłuciu. Możliwe jest również podwyższenie poziomu prolaktyny.

CJC-1295 z DAC może być bezpieczną alternatywą wielu substancji dopingowych. Badania na ludziach dowodzą, że peptyd ten jest skuteczny i bezpieczny, a według opinii użytkowników — efekty jego działania są zauważalne i satysfakcjonujące.

Źródła:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16352683/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2787983/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26771670/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2662962/