Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Czy warto stosować suplementy?

Czy warto stosować suplementy?

Mianem suplementów diety określa się środki spożywcze mające na celu uzupełnić naszą codzienną dietę w witaminy oraz minerały. Niekiedy w ich składzie znaleźć można również aminokwasy, probiotyki, prebiotyki czy kwasy tłuszczowe. Suplementy diety najczęściej występują pod postacią tabletek, kapsułek, drażetek, proszku, saszetek z proszkiem czy w formie płynnej. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Suplementy diety — co to takiego?

Suplementy diety — co to takiego?

Na początek należy podkreślić, że suplementy diety nie są lekami, lecz środkami spożywczymi. Mają one za zadanie uzupełniać niedobory różnych substancji. Nie pełnią one funkcji leczniczej. Jak zapewne każdy z nas wie, podstawą zdrowego organizmu jest ruch oraz odpowiednio zbilansowana dieta. Suplementy stanowić mogą cenny dodatek do nich. Co ważne, przed rozpoczęciem ich stosowania zaleca się skonsultować z lekarzem i przeprowadzić niezbędne badania.

Jako, że dostępna obecnie na sklepowych półkach żywność nie zawsze zachwyca swoją jakością, suplementy diety mogą pełnić funkcję cennego wsparcia do organizmu. Uwaga! Nie powinny być one jednak podstawą naszego codziennego funkcjonowania i należy stosować je z umiarem. Suplementy diety znajdują zastosowanie przede wszystkim w dietach sportowców, eliminacyjnych oraz nisko energetycznych.

Czy suplementy diety są bezpieczne?

Czy suplementy diety są bezpieczne?

Aby suplement diety był skuteczny — realizował swoje zadanie i wspierał nasz organizm, spełniać musi szereg wymogów. Najlepszym rozwiązaniem są preparaty renomowanych firm, które spełniają najwyższe Europejskie Standardy Produkcji i Magazynowania bazujące na standardzie farmaceutycznych GMP oraz HACCP. Do takich firm można zaliczyć Polską markę Aliness, która posiada nowoczesny zakład produkcyjny.

A czy suplementy diety są bezpieczne? Tak, pod warunkiem, że stosowane są w głową! W celu uzupełnienia braków. Żywność w dzisiejszych czasach jest wysoko przetworzona, która pozbawiona jest cennych pierwiastków i składników odżywczych w porównaniu do tego co było dziesiątki lat temu jak jedli nasi dziadkowie. Dzięki odpowiedniej suplementacji będziemy mogli przynajmniej w znacznym stopniu uzupełnić te niedobory. Należy jeszcze raz wspomnieć, że zbyt wysokie dawki tego typu produktów mogą przyczyniać się bowiem do rozwoju poważnych chorób i schorzeń.

Suplementy godne polecenia

Suplementy godne polecenia

W które suplementy diety warto się zaopatrzyć? Codziennie z powodzeniem stosować można między innymi preparaty z witaminą D. Jak bowiem pokazują statystyki, ponad 90% mieszkańców naszego kraju cierpi na jej niedobór. Skutkować może on osłabieniem układu immunologicznego, nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą typu 1 i 2, chorobą sercowo — naczyniową oraz chorobami metabolicznymi. Każdego dnia bez obaw przyjmować można także suplementy zawierające kwasy Omega — 3. Przyczyniają się one do prawidłowego funkcjonowania serca, mózgu, widzenia oraz ciśnienia krwi, a także właściwego poziomu trójglicerydów.

Osoby znajdujące się w deficycie kalorycznym, przyjmować powinny wysokiej jakości kompleksy witamin i minerałów, najlepiej w formie metylowanej, która jest najlepiej przyswajalna. W przypadku sportowców, najlepszym rozwiązaniem będą natomiast suplementy z kreatyną, beta — alaniną, jabłczanem cytruliny oraz kofeiną. W celu uzupełnienia braków w diecie w cenny makroskładnik jakim jest białko warto zaopatrzyć się w odżywkę białkową.