Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

HGH Fragment 176-191 efekty, dawkowanie, wady i zalety

HGH Fragment 167-191

HGH Fragment 176-191 to substancja, która jest jednym z elementów hormonu wzrostu, odpowiedzialnym za aktywność lipolityczną. W praktyce odpowiada ona za zmniejszanie się komórek tłuszczowych. Czy z uwagi na takie działanie może wspomagać odchudzanie i pomagać w walce z otyłością? Jak przyjmować i z czym łączyć HGH Fragment 176-191?

Uwaga – niniejszy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny. Zaznaczam wyraźnie, że nie stanowi on porady ani zachęty do stosowania jakichkolwiek substancji, zwłaszcza tych niebezpiecznych, kontrowersyjnych lub nielegalnych. Treści prezentowane w tym tekście są przeznaczone wyłącznie do celów informacyjnych i nie powinny być traktowane jako zalecenia medyczne, terapeutyczne ani zachęta do eksperymentowania.

Wyłączam się z odpowiedzialności za ewentualne skutki wynikające z działania opisanych substancji lub informacji zawartych w artykule. Każda osoba ponosi indywidualną odpowiedzialność za swoje decyzje dotyczące zdrowia i dobrowolnie podejmuje ryzyko, jeśli decyduje się doświadczać działania nowych substancji lub eksperymentować z nieprzetestowanymi metodami. Zdecydowanie odradzam zażywanie substancji, które nie zostały odpowiednio przebadane na ludziach ani zatwierdzone przez odpowiednie instytucje medyczne.

Podkreślam, że substancje opisane w tym artykule nie zostały jeszcze w pełni przebadane na ludziach, a ich długofalowe skutki nie są znane. Zdrowie i bezpieczeństwo moich czytelników są dla mnie priorytetem, dlatego zalecam konsultację z licencjonowanym lekarzem lub innymi specjalistami przed podjęciem jakichkolwiek działań tj. przyjmowania peptydu, lub innych substancji opisanych w tym tekście.

HGH Fragment 176-191 – co to jest?

HGH Fragment 176-191 od chemicznej strony jest jednym z elementów peptydowych hormonu wzrostu (hGH). Co ciekawe – nie jest on nowym odkryciem.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Już w 1976 roku naukowcy pochylali się nad działaniem peptydu HGH Fragment 176-191, ponieważ zauważono jego pozytywne znaczenie dla walki z nadwaga i otyłością. Aktualnie, osoby poszukujące dodatkowego rozwiązania, które podnosi efektywność spalania tkanki tłuszczowej, przyjmują go w formie syntetycznej – częściej w formie iniekcji, nieco rzadziej doustnie.

HGH Fragment 176-191 - efekty działania

HGH Fragment 176-191 – efekty działania

HGH Fragment 176-191 wpływa na oksydację, czyli utlenianie wolnych kwasów tłuszczowych, a także zwiększenie ich stężenia we krwi. Peptyd ma również znaczenie dla przebiegu inhibicji LPL. Ma działanie lipolityczne.

To wszystko razem sprzyja redukcji masy i wielkości komórek tłuszczowych. Efektem ma być smuklejsza sylwetka i widoczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Co ciekawe, HGH Fragment 176-191 działa również redukująco na otyłość brzuszną, która jest dość uporczywa i trudna do szybkiego usunięcia.

Poza sama redukcją komórek tłuszczowych, opisywany peptyd ma również znaczenie dla samego rozwoju komórek tłuszczowych. To, co ważne – nie ma jednoznacznych badań, które wskazywałyby, jak dochodzi do wyżej opisanych efektów. Istnieją przypuszczenia, że peptyd imituje naturalne działanie naturalnego hormonu wzrostu, ale jest w tej materii od niego skuteczniejszy i szybszy, a co za tym idzie – efekty są szybciej zauważalne. W opinii użytkowników jest bezpieczniejszy i skuteczniejszy od hormonu wzrostu, ale podkreślam, że są to tylko i wyłącznie opinie niepoparte badaniami naukowymi.

HGH Fragment 176-191 wady i zalety

HGH Fragment 176-191 wady i zalety

Zalety:

 • według opinii, przyjmowanie HGH Fragment 176-191 nie powoduje tak negatywnych skutków ubocznych, jakich ryzyko istnieje przy przyjmowaniu sterydu – hormonu wzrostu.
 • można przyjmować go również doustnie, nie wymaga stosowania zastrzyków domięśniowych
 • wykazuje skuteczność już przy przyjęciu małych dawek
 • daje bardzo widoczne rezultaty w postaci utraty tkanki tłuszczowej

Wady:

 • jeśli jest przyjmowany w formie iniekcji, miejsce po wkłuciu może być bardzo bolesne i zaczerwienione
 • chociaż nadal brak danych o innych negatywnych skutkach, te zgłaszane odnoszą się do braku sił witalnych, nadmiernej senności i spadku energii
 • przyjmuje się na własne ryzyko – nie jest to substancja dobrze przebadania na ludziach – nie wiadomo, jakie niesie konsekwencje dla zdrowia w przyszłości

HGH Fragment 176-191 z czym łączyć?

Osoby stosujące równolegle z HGH Fragment 176-191 inne środki wpływające na redukcję tkanki tłuszczowej (np. SR-900, GW 50156, efedryna) twierdzą, że efekty odchudzające są jeszcze lepsze. Wymienione powodują bowiem zwiększenie efektów lipolizy.

HGH Fragment 176-191 dawkowanie

HGH Fragment 176-191 dawkowanie

Chociaż HGH Fragment 176-191 jest dobrze tolerowany przez układ trawienny, najwięcej osób przyjmuje go w formie iniekcji domięśniowych. Peptyd, aby mógł zostać podany, musi być podany w formie roztworu, połączony z solą fizjologiczną.  Dawki sugerowane wynoszą 100-500mcg. Podaje się je od 1 do 2 razy na dobę, najlepiej przed treningiem lub przed snem. Zaleca się stosować ten peptyd na czczo, lub przynajmniej po dwóch godzinach po posiłku.

HGH Fragment 176-191 skutki uboczne

HGH Fragment 176-191 skutki uboczne

Chociaż w opinii użytkowników HGH Fragment 176-191 uchodzi za bezpieczny i dobrze tolerowany, do zgłaszanych skutków ubocznych zalicza się np. obrzęk, ból i stan zapalny występujący w miejscu iniekcji, nadmierną senność, brak energii i  uczucie letargu.

Aby szybko zauważyć spodziewane efekty, przyjmowanie peptydu należy połączyć z odpowiednio dopasowaną dietą, a także z odpowiednim planem treningowym i suplementacją. HGH Fragment 176-191 stosuje się zarówno w okresie redukcji tkanki tłuszczowej, ale również na masie.

Źródła:

 1. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10950816/
 2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/645904/
 3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11713213/
 4. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26275694/
 5. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11146367/