Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Jak szybko i skutecznie poprawić kondycję?

Jak poprawić kondycję?

Kondycja – każdy zna to określenie, ale założę się, że nie wszyscy wymienią aspekty, jakie się na nią składają. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak poprawić kondycję, w pierwszej kolejności musisz dokładnie określić jej wszystkie elementy. Jeśli masz słabą kondycję, być może jeden lub kilka z nich wpływają negatywnie na Twój organizm. Jak poprawić kondycję? Sprawdź!

Kondycja – co to jest?

Zanim dowiesz się, jak poprawić kondycję, w pierwszej kolejności zapoznaj się z jej definicją. Na kondycję, czyli tzw. sprawność fizyczną składają się czynniki, takie jak np.

• Zbilansowana, dopasowana do potrzeb, wieku, stanu zdrowia dieta

• Aktywność fizyczna

• Ogólny stan zdrowia

• Wiek

• Styl życia

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Z kolei kondycją można nazwać zdolność organizmu do znoszenia wysiłku fizycznego związanego zarówno z naturalną, codzienną aktywnością, jak również do nieco bardziej wytężonej pracy (np. uprawianie sportów, trening, wyczerpująca praca fizyczna). Jak poprawić kondycję i czy da się ją poprawić, jeśli codzienne czynności sprawiają Ci kłopot?

Dieta to podstawa – jak poprawić kondycję jadłospisem?

Dieta to podstawa – jak poprawić kondycję jadłospisem?

Aby Twoje ciało miało siłę zmagać się z codziennymi wyzwaniami, jakie stawia przed nim życia musi – podobnie, jak samochód – mieć odpowiednie paliwo. Dla Ciebie, takim paliwem jest to, co jesz. Jeśli w ciągu dnia nie masz siły (i to czasem już od samego rana), męczy Cię wchodzenie po kilku schodach, a po podbiegnięciu do autobusu masz zadyszkę, jak po maratonie – prawdopodobnie nie odżywiasz się prawidłowo.

Jest kilka ważnych elementów Twojej diety, które mogą być rozwiązaniem tego, jak poprawić kondycję. Do jednych z istotniejszych zalicza się:

  • Zdrowe tłuszcze – działają neuroprotekcyjnie, poprawiają przyswajalność witamin
  • Wysokiej jakości białko – podstawowy budulec w Twoim ciele
  • Warzywa – błonnik i witaminy
  • Dobre węglowodany – zapas energii (płatki owsiane, chleb żytni, bataty itp.)
  • Woda! – jeśli nie pijesz wystarczająco dużo wody w ciągu dnia, możesz czuć się zmęczony, bez energii.

Jeżeli mimo dobrych chęci masz problem, by dobrze zbilansować swoje menu – sprawdź moje propozycje diety online!

Ruch to zdrowie i dobra kondycja!

Ruch to zdrowie i dobra kondycja!

Tak naprawdę, jednym z lepszych sposobów na to, jak poprawić kondycję, która i tak jest już na dobrym poziomie, jest dobrze dopasowany do Twoich celów trening personalny. Jeśli celujesz w ogólną poprawę wydolności swojego organizmu, nie zapominaj o włączeniu do swojego schematu ćwiczeń treningu cardio, który pomoże Ci przygotować układ krążenia do znoszenia jeszcze większego wysiłku!

Sprawdź, czy jesteś zdrowy!

Sprawdź, czy jesteś zdrowy!

Jak poprawić swoją kondycję, jeśli dieta i trening nie przynoszą rezultatów? Przyczyną kłopotów związanych z ogólnym przemęczeniem i osłabieniem ciała może być również choroba lub poważniejsze niedobory ważnych witamin i minerałów w Twoim organizmie. Podstawą w takiej sytuacji jest wykonanie badań krwi i konsultacja z lekarzem.

Wiek i styl życia

Wiek i styl życia

Musisz wiedzieć również to, że osoby starsze mają fizjologicznie mniej energii i mogą (ale absolutnie nie muszą), być mniej sprawne od młodych ludzi. Seniorów dotykać może wiele schorzeń, które w mniejszym lub większym stopniu sprawiają, że rezygnują z aktywności fizycznej. Tymczasem całkowite pożegnanie się ze sportem (nawet jeśli miałaby to być rekreacyjna jazda na rowerze), ma bardzo duży, negatywny wpływ na pogorszenie kondycji. [1]

Negatywny wpływ na sprawność fizyczną ma również Twój tryb życia. Częste spożywanie alkoholu, regularne imprezowanie, używki, przewlekły stres, siedzący tryb życia – to tylko kilku wrogów Twojej sprawności fizycznej. Zmień to, by szybko zauważyć efekty!

Mam nadzieję, że wiesz już, jak poprawić kondycję. Czasami wystarczy kilka prostych kroków lub jedna mała zmiana, by zauważyć poprawę samopoczucia i wzrost sprawności fizycznej. Jeżeli taki masz właśnie cel, ale nie wiesz, jak go osiągnąć – skorzystaj z mojej porady. Oferuję dietę online i trening personalny – idealnie dopasowane do Twoich celów, możliwości i potrzeb.

Źródła:

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5741887/