Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

PEG-MGF – czy to dobry środek na regenerację? wady i zalety

PEG-MGF - czy to dobry środek na regenerację? Poznaj jego wady i zalety

O tym, jak ważna jest regeneracja organizmu, pisałem już wiele razy. Każdy, kto chce osiągać swoje założone cele treningowe, po prostu musi zaakceptować, że regularne treningi będą wpisane w jego rutynę. Jednak po każdym intensywnym wysiłku fizycznym mięśnie ulegają mikrouszkodzeniom. Aby były w stanie się zregenerować i tym samym zwiększyć swoją objętość, niezbędna jest regeneracja. Czy peptyd PEG-MGF może wpłynąć na jej poprawę?

Uwaga – niniejszy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny. Zaznaczam wyraźnie, że nie stanowi on porady ani zachęty do stosowania jakichkolwiek substancji, zwłaszcza tych niebezpiecznych, kontrowersyjnych lub nielegalnych. Treści prezentowane w tym tekście są przeznaczone wyłącznie do celów informacyjnych i nie powinny być traktowane jako zalecenia medyczne, terapeutyczne ani zachęta do eksperymentowania.

Wyłączam się z odpowiedzialności za ewentualne skutki wynikające z działania opisanych substancji lub informacji zawartych w artykule. Każda osoba ponosi indywidualną odpowiedzialność za swoje decyzje dotyczące zdrowia i dobrowolnie podejmuje ryzyko, jeśli decyduje się doświadczać działania nowych substancji lub eksperymentować z nieprzetestowanymi metodami. Zdecydowanie odradzam zażywanie substancji, które nie zostały odpowiednio przebadane na ludziach ani zatwierdzone przez odpowiednie instytucje medyczne.

Podkreślam, że substancje opisane w tym artykule nie zostały jeszcze w pełni przebadane na ludziach, a ich długofalowe skutki nie są znane. Zdrowie i bezpieczeństwo moich czytelników są dla mnie priorytetem, dlatego zalecam konsultację z licencjonowanym lekarzem lub innymi specjalistami przed podjęciem jakichkolwiek działań tj. przyjmowania peptydu, lub innych substancji opisanych w tym tekście.

PEG-MGF co to jest?

Peptyd PEG-MGF to tzw. peptyd anaboliczny. Powstał w wyniku rozpadu IGF-1, który obserwuje się przy dużym wysiłku fizycznym. Stosowany w formie iniekcji może przyspieszyć regenerację tkanek. Dzięki pegylacji, (stąd przedrostek PEG przed MGF), czas działania peptydu MGF może wynieść nawet do 48 godzin, co idealnie wpisuje się w zalecany okres przerwy po obciążającym treningu. PEG-MGF można stosować przed treningami.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

PEG-MGF – efekty działania

Najważniejsze efekty stosowania peptydu PEG-MGF odnoszą się do działania anabolicznego. Stosowanie tego peptydu w połączeniu z ćwiczeniami i odpowiednio zbilansowaną dietą może powodować:

 • przyrost masy mięśniowej – PEG-MGF pobudza proliferację i różnicowanie komórek mięśniowych. Działa na poziomie komórkowym!
 • szybszą i efektywniejszą regenerację tkanek mięśniowych – wspomaga procesy naprawcze komórek mięśniowych, może zmniejszyć czas zalecanej przerwy między treningami,
 • poprawę siły mięśni – stymulowanie wzrostu komórek mięśniowych przekłada się na poprawę wyników sportowych.
 • poprawę wyglądu sylwetki – zmniejszenie tkanki tłuszczowej i zwiększenia masy mięśniowej.
wady i zalety

PEG-MGF – wady i zalety

Zalety PEG-MGF

 • widoczne efekty w zakresie przyrostu masy mięśniowej,
 • lepsze, efektywniejsze treningi z krótszym odstępem na regenerację,
 • dłuższy okres trwania MGF – do 48 godzin,
 • poprawa wyglądu skóry,
 • zwiększenie odporności organizmu.

Wady PEG-MGF

 • możliwe wystąpienie skutków ubocznych, w tym zaburzeń hormonalnych,
 • zaczerwienienie i obrzęk w miejscu iniekcji,
 • w niektórych krajach stosowanie peptydu PEG-MGF uważane jest za doping.

PEG-MGF  – dawkowanie

Dawkowanie peptydu PEG-MGF można podzielić na dwa etapy:

Dawka początkowa – na początku zalecane jest stosowanie dawki 100 mg podskórnie 2-3 razy w tygodniu.

Dostosowanie dawki – w zależności od samopoczucia i efektów, dawkę można stopniowo zwiększać aż do 200-300 mcg. Iniekcje można wówczas przeprowadzać częściej – nawet codziennie.

skutki uboczne

PEG-MGF – możliwe skutki uboczne

Chociaż ogólnie peptyd PEG-MGF uważany jest za bezpieczny, warto mieć na uwadze jego możliwe działania niepożądane. Jednym ze skutków ubocznych związanych z przyjmowaniem tego peptydu jest hipoglikemia. Do kolejnych zaliczamy np. obniżenie ciśnienia, obrzęki nóg i rąk, a także zwiększone ryzyko wystąpienia problemów z krążeniem.

Czy warto stosować peptyd PEG-MGF? Wielu użytkowników tej substancji potwierdza jego dobroczynne działanie na układ mięśniowy i kostny. Efekty działania peptydu są również potwierdzone badaniami. Kilka przykładowych znajdziesz poniżej, w źródłach.

Źródło:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18841527/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4798685/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3485521/