Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Diety, które są niebezpieczne – unikaj ich!

Diety, które są niebezpieczne - unikaj ich!

Nie każda dieta jest dobra i zdrowa dla Twojego organizmu. Wiele z tak zwanych diet-cud mimo zapewnień, nie tylko nie przynosi wymiernych korzyści w zakresie utraty zbędnych kilogramów, ale dodatkowo negatywnie oddziałuje na stan Twojego zdrowia. Zobacz, których diet należy unikać, a które są bezpieczne, skuteczne i zapewniają długoterminowe korzyści.

Niebezpieczne diety – unikaj ich!

Oto kilka diet, które mogą być niekorzystne dla Twojego zdrowia.

Dieta uboga w węglowodany

Dieta uboga w węglowodany może prowadzić do niedoborów składników odżywczych, takich jak błonnik i witaminy, a także prowadzić do problemów z trawieniem i braku energii.

Dieta jednoskładnikowa

Dieta jednoskładnikowa to dieta oparta na jednym produkcie spożywczym, na przykład tylko na sokach. Może prowadzić do niedoborów składników odżywczych, takich jak białko, tłuszcze i błonnik.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Dieta detoksykacyjna

Dieta detoksykacyjna zakłada całkowite wykluczenie z diety pewnych produktów. Może prowadzić do niedoborów składników odżywczych i niekorzystnie wpłynąć na układ odpornościowy. I wcale nie oczyszcza!

Dieta – głodówka/post

Dieta – głodówka/post  – dieta o bardzo niskiej zawartości kalorii może prowadzić do niedoborów składników odżywczych, braku energii i zaburzeń hormonalnych. To również prosty “przepis” na gwarantowany efekt jo-jo.

Więcej o szkodliwym działaniu diety-głodówki przeczytasz na moim blogu:
Dieta głodówka dla kobiety – czy to jest dobry pomysł?

Diety sokowe

Swego czasu modnym trendem były tzw. diety sokowe. Mimo że taka opcja może wydawać się korzystna dla zdrowia – jest odwrotnie! Wbrew pozorom soki są bardzo ubogie w błonnik, który jest niezbędny dla zachowania zdrowia przewodu pokarmowego. Brak błonnika w diecie może prowadzić do zaparć, bólu brzucha i innych problemów trawiennych. Co więcej, soki z owoców i warzyw nie zawierają optymalnej ilości tłuszczów, zawierają dużo cukru i nie mają w składzie wystarczającej ilości wartościowego białka.

Dieta wysokobiałkowa

Dieta wysokobiałkowa – tzw. dieta Ducana może prowadzić do nadmiernego obciążenia nerek i zwiększenia ryzyka chorób serca. Chociaż efekty w postaci redukcji kilogramów są zauważalne, długoterminowe, negatywne skutki zdrowotne Ducana w tym efekt jojo i zwiększenie ryzyka występowania stanów zapalnych w organizmie są bardzo prawdopodobne.

Chcesz się odchudzać? Sprawdź, czy Twoja waga jest w normie.
Zobacz mój kalkulator BMI!

Jaka dieta będzie najlepsza?

Jaka dieta będzie najlepsza?

Jeżeli planujesz poważnie podejść do tematu swojego zdrowia i chcesz zadbać nie tylko o swoją sylwetkę, ale również o zdrowie i wykształcić w sobie dobre nawyki żywieniowe – nie polegaj na ogólnodostępnych dietach, jakie możesz znaleźć np. w internecie. Tylko indywidualnie dopasowana dieta online może pomóc Ci bezpiecznie osiągnąć odpowiednią wagę i wygląd przy jednoczesnym utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Pamiętaj! Nawet jeżeli chcesz szybko schudnąć musisz pogodzić się z tym, że jest to proces. I tak jak nie tyje się z dnia na dzień, tak odchudzanie zajmuje równie dużo czasu. Ważne jest, aby wybierać zrównoważone diety, które dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, a jednocześnie uwzględniają indywidualne potrzeby żywieniowe.

Zachęcam Cię do skorzystania z mojej oferty. Znajdziesz w niej indywidualnie dopasowaną dietę online, plan treningowy online i plany suplementacyjne. Jako doświadczony trener personalny online jestem w stanie przygotować dla Ciebie jadłospis i ćwiczenia dopasowane wyłącznie do Twoich potrzeb.