Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Naturalne boostery testosteronu

Naturalne boostery testosteronu

Testosteron to jeden z najważniejszych hormonów w ciele mężczyzny. Jego niedobór może powodować szereg negatywnych skutków, których efekty są nie tylko odczuwalne, ale i zauważalne. W sporcie testosteron pełni bardzo istotną funkcję – odpowiada za dobrą kondycję fizyczną, odporność na wysiłek i wiele innych. Wiele osób związanych ze sportem często za cel stawia sobie stymulację produkcji tego hormonu. Czy wiesz, jak działają naturalne boostery testosteronu? Czy one są i czy są bezpieczne? Przeczytaj koniecznie!

Co to jest testosteron?

Testosteron jest męskim hormonem płciowym, który produkują przede wszystkim mężczyźni, ale również, w zdecydowanie mniejszym stężeniu,  kobiety. U zdrowych mężczyzn, najwyższy poziom testosteronu osiągany jest zazwyczaj w wieku 20 – 30 lat. Nie bez powodu może to być jeden z burzliwszych okresów w Twoim życiu. Z wiekiem poziom testosteronu zaczyna powoli, fizjologicznie spadać.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Kiedy zatem przydadzą Ci się naturalne boostery testosteronu? Czasami badania krwi dla mężczyzn obejmują również oszacowanie poziomu męskich hormonów – w tym testosteronu. Kiedy jest on niski lub znajduje się niebezpiecznie blisko dolnej granicy – możesz mieć zalecaną przez lekarza kurację hormonalną, lub w lżejszych przypadkach – zmianę diety i stylu życia. Dla sportowców dodatkowa produkcja testosteronu oznacza bardziej wydajne treningi więcej siły, szybszą przemianę metaboliczną i lepszą kondycję. To doskonałe warunki na budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Na koniec warto również wspomnieć o tym, że optymalny, prawidłowy poziom testosteronu to również lepsza sprawność seksualna.

Po co stosować naturalne boostery testosteronu?

Po co stosować naturalne boostery testosteronu?

Zbyt niski poziom testosteronu wiąże się z negatywnymi, zauważalnymi i odczuwalnymi przez Ciebie skutkami. Do takich zaliczyć można, między innymi:

  • Zmniejszenie masy mięśniowej
  • Utrata siły i pogorszenie kondycji
  • Napięcie psychiczne – huśtawka nastrojów
  • Trudności w koncentracji

Stosowanie naturalnych i bezpiecznych naturalnych suplementów, zwanych boosterami testosteronu, może skutecznie przeciwdziałać spadkowi tego hormonu, ale również przyczynić się do stymulowania jego produkcji przez Twój organizm.

Naturalne boostery testosteronu – działanie

Naturalne boostery testosteronu – działanie

Naturalne boostery testosteronu mają holistyczny wpływ na Twój organizm. Regularnie stosowane mogą podnieść poziom testosteronu we krwi, przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej, zwiększyć siłę, poprawić kondycję i wytrzymałość, spotęgować i przyspieszyć przyrost tkanki mięśniowej i przyczynić się do szybszej regeneracji mięśni po treningu.

Przeczytaj również – Regeneracja mięśni i organizmu – dlaczego to takie ważne?

Naturalne boostery testosteronu

Naturalne boostery testosteronu

Do najczęściej wykorzystywanych w odżywkach składników, które mają wpływ na podniesienie poziomu testosteronu zalicza się, między innymi:

  • Tribulus terrestris, Buzdyganek naziemny – zioło wykorzystywane w medycynie ajurwedyjskiej
  • DAA – kwas D-asparaginowy, aminokwas
  • Saw Palmetto, Palma Sabałowa – roślina o holistycznym działaniu na niemal cały organizm (poprawia metabolizm, wygląd skóry i chroni układ moczowy), w tym naturalny booster testosteronu
  • Żeń Szeń peruwiański – znany również pod nazwą korzeń maca

Naturalne boostery testosteronu można stosować, nie tylko wtedy, gdy wyniki krwi wskazują na spadek poziomu tego hormonu. Po suplementy możesz sięgać również wtedy, gdy jesteś narażony na wytężony wysiłek fizyczny, regularnie ćwiczysz lub jesteś na redukcji. Jest to rodzaj bezpiecznego, naturalnego „dopingu”, który nie wiąże się z szeregiem działań niepożądanych.

Jeżeli interesuje Cię również idealnie dopasowana dieta online lub chcesz, by ktoś w końcu dobrze ułożył Twój plan treningowy – zachęcam do kontaktu. Jako doświadczony trener personalny online jestem w stanie pomóc Ci w osiągnięciu Twoich celów – zbudować wymarzoną sylwetkę, zrzucić nadprogramowe kilogramy i poprzez dietę – poprawić samopoczucie, wygląd i zdrowie.

Źródła:

[1] http://ebis.ibe.edu.pl/numery/2016-3/ebis-2016-3-6.pdf

[2] https://pl.wikipedia.org/wiki/Buzdyganek_naziemny

[3] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28841667/