Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Peptyd GHRP-6 – na masę, redukcję i… piękną skórę

GHRP-6 - na masę, redukcję i… piękną skórę

Syntetyczny peptyd GHRP-6 jest nieoficjalnie nazywany najsilniejszym serum odmładzającym, ale takim, które działa od środka! Poza tym, że inicjuje wyrzut GH, czyli hormonu wzrostu ma również ukierunkowane działanie terapeutyczne na niemal cały organizm. Jeśli nie wiesz, co to jest GHRP-6 i jak stosować GHRP-6 – zachęcam do zapoznania się z moim tekstem!

Uwaga – niniejszy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny. Zaznaczam wyraźnie, że nie stanowi on porady ani zachęty do stosowania jakichkolwiek substancji, zwłaszcza tych niebezpiecznych, kontrowersyjnych lub nielegalnych. Treści prezentowane w tym tekście są przeznaczone wyłącznie do celów informacyjnych i nie powinny być traktowane jako zalecenia medyczne, terapeutyczne ani zachęta do eksperymentowania.

Wyłączam się z odpowiedzialności za ewentualne skutki wynikające z działania opisanych substancji lub informacji zawartych w artykule. Każda osoba ponosi indywidualną odpowiedzialność za swoje decyzje dotyczące zdrowia i dobrowolnie podejmuje ryzyko, jeśli decyduje się doświadczać działania nowych substancji lub eksperymentować z nieprzetestowanymi metodami. Zdecydowanie odradzam zażywanie substancji, które nie zostały odpowiednio przebadane na ludziach ani zatwierdzone przez odpowiednie instytucje medyczne.

Podkreślam, że substancje opisane w tym artykule nie zostały jeszcze w pełni przebadane na ludziach, a ich długofalowe skutki nie są znane. Zdrowie i bezpieczeństwo moich czytelników są dla mnie priorytetem, dlatego zalecam konsultację z licencjonowanym lekarzem lub innymi specjalistami przed podjęciem jakichkolwiek działań tj. przyjmowania peptydu, lub innych substancji opisanych w tym tekście.

pakiet-dlar
(kliknij w obrazek)

GHRP-6 co to jest?

Co to jest GHRP-6? To jeden z syntetycznych peptydów, które cieszą się popularnością nie tylko w medycynie, ale również w środowisku sportowym. Peptyd GHRP-6 inicjuje wyrzut hormonu wzrostu.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Jego skuteczność można porównać z działaniem związku o nazwie grelina, która jest nazywana również ”hormonem głodu”. W ciele człowieka bierze ona udział w procesie  uwalniania GH. Wydzielana jest szczególnie podczas głodówek i dłuższych okresów nieregularnego jedzenia. Z uwagi na fakt bardzo wysokiego podobieństwa peptydu GHRP-6 do greliny, jego regularne stosowanie  może wpłynąć na nawet 5-krotne podniesienie produkcji hormonu wzrostu w ciele człowieka!

GHRP-6 działanie

GHRP-6 działanie

Peptyd GHRP-6 wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych. Działa neuroprotekcyjnie,  wpływa dobroczynnie na serce, nerki, wątrobę i płuca — ma działanie regenerujące. GHRP-6 działa również przeciwzapalnie. Niektórzy kulturyści korzystający ze sterydów anabolicznych wprowadzają równolegle peptyd GHRP-6, aby zminimalizować negatywne skutki ich działania.

Peptyd GHRP-6 jest również jednym ze środków, które mają pobudzić apetyt. Z tego powodu, chętnie stosują go osoby “na masie”, którym ciężko jest w naturalny sposób pobudzić chęć do jedzenia przy diecie obfitującej w kalorie.

Z uwagi na inicjację produkcji hormonu GH, peptyd GHRP-6 jest również stosowany jako “eliksir młodości”. Działa pozytywnie na stan i jakość skóry, włosów i paznokci. Realnie redukuje zmarszczki.

wady i zalety

GHRP-6 wady i zalety

GHRP-6 zalety

  • stosowanie peptydu GHRP-6 jest ogólnie uznawane ze bezpiecznie
  • peptyd GHRP-6 został przebadany klinicznie, a badania były wykonywane na ludziach
  • realnie podnosi poziomy: hormonu wzrostu i insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1)
  • wpływa dobrze na kondycję skóry
  • przy odpowiednim treningu ułatwia budowanie masy mięśniowej
  • pobudza apetyt
  • działa neuroprotekcyjnie

GHRP-6 wady

  • może zaburzać poziom glukozy we krwi
  • nie działa długofalowo
  • efektem ubocznym stosowania GHRP-6  może być wzrost stężenia prolaktyny

GHRP-6, z czym łączyć?

Peptyd GHRP-6 najczęściej łączy się z peptydem CJC 1295, MK-677 i innymi SARMami, czyli związkami, które działają w sposób zbliżony do peptydu GHRP-6. O wymienionych przeczytasz więcej w moich tekstach:

GHRP-6 dawkowanie

Peptyd GHRP-6  uznawalny jest za łatwoprzyswajalny, dobrze tolerowany przez organizm człowieka. Sportowcy stosują go w większej ilości w postaci przedtreningówki, ale najczęściej GHRP-6 stosuje się kilka razy dziennie w dawkach 100-300 mcg. Badania dowodzą, że dawki do 400 mcg/kg nie wywołują efektów ubocznych. Znaczenie w dawkowaniu ma cel używania tego peptydu. Inne dawki zalecane są w celach zachowania młodej, jędrnej skóry, a inne dla sportowców (na masie i na redukcji).

skutki uboczne

GHRP-6 możliwe skutki uboczne

Z uwagi na indukcję produkcji GH, stosowanie peptydu GHRP-6  może powodować zaburzenia stężenia glukozy we krwi. Może również powodować wzrost prolaktyny. Ogólnie uznawany jest jednak za bezpieczny.

Peptyd GHRP-6  jest już kolejnym, który został przebadany nie jak w większości przypadków na zwierzętach laboratoryjnych, ale na ludziach. Uznawany jest za bezpieczny i bardzo skuteczny. Co więcej, nie jest drogi, co przy jego dość krótkotrwałym działaniu jest bardzo istotne.

Źródła:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7772238/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4854984/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20219977/