Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Jak poprawić sytość posiłków na diecie redukcyjnej?

Jak poprawić sytość posiłków na diecie redukcyjnej?

Dieta redukcyjna absolutnie nie powinna kojarzyć się z uczuciem głodu i dręczącym Cię między posiłkami burczeniem w brzuchu. Dobrze skomponowana dieta online na redukcję to przemyślany, dopasowany indywidualnie do Twoich potrzeb jadłospis, dzięki któremu nie tylko nie będziesz zmagać się z uczuciem głodu, ale również poczujesz się lepiej! Zobacz, jak poprawić sytość posiłków na diecie redukcyjnej!

Zadbaj o podaż białka

Zadbaj o podaż białka!

Białko jest budulcem mięśni i innych tkanek w Twoim organizmie. Co więcej, posiłki bogatobiałkowe, uwzględniające dobre źródła białka zapewniają poczucie sytości. Przygotowując indywidualne plany diety online na redukcję, zawsze dbam o to, aby zdecydowana większość Twoich dań obfitowała w dobre źródła białka — pochodzenia zwierzęcego i roślinnego.

O wartościowych źródłach białka przeczytasz w moim artykule: Najlepsze źródła białka w diecie.

Mniejsza objętość posiłków, produkty o wyższej gęstości energetycznej

Gęstość energetyczna odpowiada bezpośrednio za to, czy po posiłku poczujesz się syty, czy nie. Chociaż, jak nietrudno się domyślić im wyższa jest gęstość kaloryczna, tym bardziej czujesz się “pełny”, to na diecie redukcyjnej produkty z wysokim wskaźnikiem gęstości energetycznej w nadmiarze, nie są mile widziane.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Planując odchudzającą dietę online, zawsze dbam o to, aby posiłki moich Podopiecznych były złożone z produktów o odpowiedniej gęstości kalorycznej. Dzięki temu poczujesz się najedzony, ale bez negatywnego wpływu na swoją wagę.

Pamiętaj jednak, że w Twoim dziennym jadłospisie muszą znaleźć się produkty zarówno o wysokiej, jak i średniej oraz niskiej gęstości kalorycznej — kluczem jest jednak ich odpowiednie zrównoważenie i dopasowanie do pory dnia.

Jeżeli chcesz się bardziej najeść, przy jednoczesnym spożyciu mniejszej porcji, możesz wybrać zdrowe produkty o wysokiej objętości energetycznej. Do takich zaliczyć można np. orzechy, suszone owoce, chleb ciemny z ziarnami, kasze, makarony itp.

Do produktów o niskiej gęstości energetycznej zaliczamy natomiast np. warzywa skrobiowe, banany, chudy nabiał, chude mięsa, rośliny strączkowe i owoce.

pakiet-dlar
(kliknij w obrazek)

Błonnik. Zaproś warzywa i owoce na swój talerz

Duża ilość warzyw i owoców (ale uwaga! Tych niskokalorycznych) to doskonały sposób na wprowadzenie do swojej diety zdrowego, dobroczynnego błonnika roślinnego. Błonnik nie tylko reguluje procesy trawienne, ale też sprawią, że poczujesz większą sytość. Błonnik roślinny pod wpływem wilgoci pęcznieje, przez co zwiększa gęstość treści pokarmowych. Dzięki niemu poczujesz się bardziej najedzony nawet po spożyciu mniejszego posiłku.

Jedz regularnie!

Chcesz pożegnać się z uczuciem głodu na diecie redukcyjnej? Pamiętaj o regularności w spożywaniu posiłków! Każda dłuższa przerwa między posiłkami, a co gorsze — pominięcie jednego lub dwóch, sprzyja nie tylko zaprzepaszczeniu efektów diety redukcyjnej, ale też większemu poczuciu głodu.

Na samym początku wprowadzenia nowego planu żywieniowego Twój organizm musi przez kilka pierwszych dni się przyzwyczaić do nowego systemu. Nie przejmuj się zatem jeśli początkowo będziesz odczuwać głód między posiłkami. Gwarantuję, że po dłuższym czasie stosowania diety online to się zmieni!

Pij dużo wody

Pij dużo wody!

Woda nie tylko nawadnia, ale też może zwiększyć sytość Twoich posiłków. Kiedy wypijesz np. pół litra wody przed posiłkiem (to mniej więcej 2 duże szklanki), Twój organizm zostanie w pewien sposób oszukany. Woda wypijana przed posiłkiem i pita małymi łykami w jego trakcie, oddziałuje na receptory w żołądku odpowiedzialne za wywołanie uczucia sytości! Ponadto dobre nawodnienie przyspiesza metabolizm, poprawia wygląd skóry, samopoczucie i redukuje ryzyko retencji wody.

Więcej o retencji wody przeczytasz na blogu: Jak pozbyć się nadmiaru wody w organizmie?

Nie jedz słodyczy!

Niezdrowe, słodkie przekąski i dosładzane napoje wpływają na gwałtowne wahania cukru we krwi. Takie zjawisko prowadzi z kolei do napadów “wilczego głodu”, który może być przeszkodą w utrzymaniu diety redukcyjnej.

Jeśli interesuje Cię dieta odchudzająca online — sprawdź szczegóły mojej oferty. Jestem w stanie dopasować jadłospis i plan treningowy online indywidualnie do potrzeb Twojej sylwetki i celów treningowych.

Źródła:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25893719/