Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Trening siłowy dla kobiet. Dlaczego podnoszenie ciężarów to klucz do silniejszego i zdrowszego ciała?

Trening siłowy dla kobiet

Czy słyszałaś już, że trening siłowy prowadzi do nadmiernego wzrostu objętości mięśniowej u kobiet? Nie Ty jedna! To bardzo krzywdzący mit, który niestety nadal jest przekazywany i powielany. Tymczasem regularne ćwiczenia siłowe u kobiet zazwyczaj prowadzą do wzmocnienia, ujędrnienia i zdefiniowania mięśni, a nie do ich nadmiernego wzrostu! przeczytaj i poznaj praktyczne wskazówki na udany trening siłowy!

Trening siłowy u kobiet a tężyzna fizyczna?

Zacznijmy od tego, że większość kobiet nie ma wystarczającej ilości testosteronu, który jest głównym hormonem wpływającym na rozwój masy mięśniowej. To właśnie wysoki poziom testosteronu sprzyja szybszemu przyrostowi masy mięśniowej i większej sile.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Trening siłowy u kobiet zwykle prowadzi do wzmocnienia, ujędrnienia i zdefiniowania mięśni, a nie do nadmiernego wzrostu ich objętości. Ponadto trening siłowy u kobiet ma wiele innych korzyści.

 • Pomaga w poprawie ogólnej wydolności fizycznej,
 • zwiększa siłę,
 • ujędrnia,
 • przyczynia się do utrzymania zdrowej masy ciała.

Regularne ćwiczenia siłowe mogą również wpływać pozytywnie na samopoczucie psychiczne poprzez uwalnianie endorfin i zmniejszanie poziomu stresu.

Przeczytaj: Trening siłowy bez sprzętu w domu? To możliwe!

Trening siłowy u kobiet a korzyści zdrowotne

Trening siłowy u kobiet a korzyści zdrowotne

Trening siłowy  kobiet, poza poprawą wyglądu ciała,  ma wiele korzyści zdrowotnych:

 • zmniejsza ryzyko osteoporozy, ponieważ zwiększa gęstości mineralnej kości,
 • poprawia metabolizm,
 • zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca,
 • reguluje poziom cholesterolu i ciśnienia krwi.

Efektywny plan treningowy ćwiczeń siłowych dla kobiet

Bardzo ważne jest, żeby w treningu siłowym dla kobiet uwzględniać różnorodne ćwiczenia, które angażują różne grupy mięśniowe. Do dobrych i popularnych ćwiczeń siłowych zaliczamy:

 1. przysiady, w tym: zwykłe przysiady, przysiady ze sztangą na karku lub obciążeniem, przysiady sumo (z szerokim rozstawem nóg),
 2. martwy ciąg,
 3. wyciskanie, w tym np. wyciskanie sztangi na ławce płaskiej, wyciskanie sztangielek na ławce skośnej (do góry i do dołu),
 4. ćwiczenia izolowane i stabilizacyjne, czyli np. uginanie ramion ze sztangą lub sztangielkami, plank wyciskanie barków.
Nie zapomnij też o diecie online!

Nie zapomnij też o diecie online!

Odpowiednia dieta online ma duży wpływ na proces budowy mięśni i poprawy wydolności fizycznej. W połączeniu z treningiem siłowym dostarczy organizmowi odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów oraz witamin i minerałów niezbędnych do regeneracji mięśni i utrzymania odpowiedniej energii podczas treningów. Najlepsza dieta dopasowana do treningu siłowego dla kobiet to:

 • Wysokobiałkowa dieta
 • Zbilansowane węglowodany
 • Zdrowe tłuszcze
 • Regularne posiłki
 • Odpowiedni bilans kaloryczny

Sprawdź: Kalkulator kalorii online oblicz zapotrzebowanie kaloryczne

Jeżeli nie potrafisz samodzielnie dobrze dopasować kaloryczności i bilansu odżywczego, skorzystaj z mojej oferty! Jako doświadczony trener personalny online przygotuję dla Ciebie: indywidualną dietę online, plan treningowy online i plany suplementacyjne.  Zachęcam Cię do kontaktu!