Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Co warto stosować przed, podczas i po treningu?

Co warto stosować przed, podczas i po treningu?

Na rynku na pewno znajdziesz cala masę różnorodnych odżywek i suplementów, które mają za zadanie wspomagać Twoją wydolność podczas ćwiczeń i potęgować ich efekty. Jeżeli chcesz wybrać najlepiej, przeczytaj mój poradnik. Dowiedz się, co warto stosować przed, podczas i po treningu.

Co warto stosować przed treningiem?

Co warto stosować przed treningiem?

Stosowanie suplementów przed treningiem ma na celu zapewnienie organizmowi odpowiednich składników odżywczych i substancji aktywnych przed rozpoczęciem intensywnego wysiłku fizycznego. Przed rozpoczęciem aktywności fizycznej możesz uwzględnić takie preparaty jak:

  • Kreatyna, która pomaga w zwiększeniu siły i wytrzymałości, co pozwala na bardziej intensywny trening.
  • Beta-alanina, która przyczynia się do opóźnienia zmęczenia mięśniowego i utrzymania wysokiej intensywności treningu.
  • Cytrulina, która poprawia przepływ krwi i tlenu. Redukuje uczucie zmęczenia mięśniowego oraz podnosi wydolność tlenową.
  • Kofeina, zwiększa poziom energii i wytrzymałości. Jest stymulantem układu nerwowego. Poprawia skupienie oraz koncentrację.
Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Przeczytaj też:

Kreatyna – efekty, jak działa, formy, dawkowanie
Jakie suple dla fighterów? Suplementacja w sztukach walki!

Co warto przyjmować w trakcie treningu?

Stosowanie suplementów w trakcie treningu ma na celu utrzymanie odpowiedniego poziomu energii, nawodnienia i wydolności organizmu podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Osobiście, w szczególności polecam:

  • Napoje izotoniczne lub elektrolity, które pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia i elektrolitów podczas intensywnego wysiłku fizycznego.
  • Aminokwasy EAA, które stosowane podczas treningu mogą wspomóc proces odbudowy i naprawy uszkodzonych włókien mięśniowych do których doszło podczas jednostki treningowej.

Przeczytaj też:

Aminokwasy EAA – co to jest, właściwości, jak stosować?

Co warto stosować po treningu?

Stosowanie suplementów po treningu ma na celu wspomaganie procesów regeneracyjnych, odbudowę mięśni, uzupełnienie zapasów składników odżywczych oraz przyspieszenie powrotu organizmu do równowagi po intensywnym wysiłku fizycznym. Po treningu polecam takie suplementy jak:

  • Białko serwatkowe pomagające w regeneracji mięśni poprzez dostarczenie niezbędnych aminokwasów do budowy i naprawy tkanek mięśniowych.
  • Węglowodany, które pomagają w uzupełnieniu glikogenu mięśniowego, który został użyty podczas treningu i przywracają energię.
  • Kreatyna, która wspomaga proces odbudowy i wzrostu mięśni poprzez stymulację syntezy białek.
  • Kwasy Omega-3, które mają działanie przeciwzapalne, co wspomaga proces regeneracji i zmniejsza ryzyko kontuzji.

Przeczytaj też:

Omega-3 – właściwości, zalety, suplementacja
Najlepsze źródła białka w diecie

Pamiętaj, że suplementy i odżywki powinny być stosowane jako uzupełnienie zrównoważonej diety i regularnego treningu. Przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek suplementów zawsze warto skonsultować się z trenerem personalnym lub dietetykiem.

Jako doświadczony trener personalny online poza dopasowaną do Twoich potrzeb dietę online, mogą przygotować również kompleksowy plan suplementacyjny, który pozwoli Ci jeszcze szybciej osiągać wyznaczone cele sportowe. Sprawdź moją ofertę!