Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Aminokwasy EAA – co to jest, właściwości, jak stosować?

Aminokwasy EAA co to jest?

Zastanawiasz się co to jest EAA i kiedy najlepiej je stosować? Zachęcam Cię do przeczytania mojego wpisu! Dowiesz się, co to są aminokwasy egzogenne, jaki wpływ mają na organizm i kiedy najlepiej je stosować!

Co to jest EAA?

EAA to skrót od Essential Amino Acid. Są to niezbędne aminokwasy egzogenne potrzebne do prawidłowego działania całego organizmu. EAA są szczególnie istotne w suplementacji osób bardzo aktywnych fizycznie. To niemal nieodłączny element suplementacji sportowców (w tym także mojej – mieszam EAA z wodą i pije podczas treningu). Z czego to wynika?

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Przy zwiększonym wysiłku fizycznym organizm wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na aminokwasy egzogenne. Mają one duży wpływ na odchudzenie i budowanie sylwetki, ponieważ EAA są jednymi z podstawowych związków budulcowych.

Jedną z ważnych informacji jest to, że ciało człowieka nie wytwarza EAA samodzielnie – niezbędna jest ich podaż z dodatkowego źródła, a najlepszym jest dobry suplement diety.

Jak działają EAA?

Jak działają EAA?

EAA uzupełnia braki aminokwasów egzogennych niezbędnych do poprawy sylwetki, kondycji i wyników sportowych. Do potrzebnych aminokwasów, które organizm szybciej „zużywa” podczas wysiłku fizycznego zaliczamy:

 • leucynę,
 • izoleucynę,
 • walinę,
 • lizynę,
 • metioninę,
 • tryptofan,
 • treoninę,
 • fenyloalaninę.

To właśnie wymienione aminokwasy znajdziesz w dobrym suplemencie EAA. Aminokwasy egzogenne wykazują szeroko pojętą rolę budulcową. Biorą udział, między innymi w:

 • syntezie białek,
 • procesie anabolizmu,
 • procesach antykatabolicznych.

Przyjmowanie aminokwasów EAA z dodatkowego źródła jest dobrym sposobem na uzupełnienie diety online. Warto również dodać, że aminokwasy EAA mają również znaczący wpływ na różnego rodzaju mechanizmy w Twoim ciele – budulcowe i energetyczne. Ponadto regulują gospodarkę hormonalną odpowiedzialną za wymienione procesy.

EAA – zalety

Poza wymienionymi, do innych zalet związanych z suplementacją EAA można zaliczyć ich szybkie działanie – składniki błyskawicznie trafiają do miejsc, w których istnieje na nie największe zapotrzebowanie. EAA mają również bardzo duży wpływ na poprawę tempa procesów regeneracji po wysiłku fizycznym.

Przeczytaj również – Regeneracja mięśni i organizmu – dlaczego to takie ważne?

Suplementacja kwasami EAA stanowi zatem realne wsparcie w dążeniu do upragnionej sylwetki.

Kiedy przyjmować EAA?

Kiedy przyjmować EAA?

Podczas suplementacji aminokwasami EAA bardzo ważne jest ich przyjmowanie w określony sposób i o konkretnej porze. Aminokwasy egzogenne wzmacniają włókna mięśni. Zaleca się przyjmowanie ich już w trakcie treningu, aby maksymalnie spotęgować działanie regeneracyjne, które rozpoczyna się już po zakończeniu aktywności. Najprościej jest dodać EAA do wody i popijać podczas wykonywania ćwiczeń.

Zobacz jak działa  – Kalkulator peptydowy online

Jeśli planujesz zdecydować się na suplementację EAA – skorzystaj z mojej oferty! Znajdziesz w niej nie tylko indywidualnie przygotowaną dietę online, ale również profesjonalny plan treningowy. Jako doświadczony trener personalny online jestem w stanie pomóc Ci na każdym etapie dążenia do upragnionej sylwetki!