Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Epitalon – odmładzanie! Efekty, wady i zalety stosowania

epitalon-efekty-wady-i-zalety

Epitalon znany również pod nazwą Epithalon jest kolejnym z peptydów, o których możesz przeczytać na moim blogu. Epitalon został odkryty przez słynnego, rosyjskiego badacza Vladimira Khavinsona. Epitalon znajduje zastosowanie jako skuteczny preparat przeciwstarzeniowy, a jego zdumiewające efekty są przedmiotem wielu badań. Co to jest Epitalon, jak go stosować i jakie są efekty jego działania? O tym dowiesz się po lekturze tekstu. Zachęcam do przeczytania!

Uwaga – niniejszy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny. Zaznaczam wyraźnie, że nie stanowi on porady ani zachęty do stosowania jakichkolwiek substancji, zwłaszcza tych niebezpiecznych, kontrowersyjnych lub nielegalnych. Treści prezentowane w tym tekście są przeznaczone wyłącznie do celów informacyjnych i nie powinny być traktowane jako zalecenia medyczne, terapeutyczne ani zachęta do eksperymentowania.

Wyłączam się z odpowiedzialności za ewentualne skutki wynikające z działania opisanych substancji lub informacji zawartych w artykule. Każda osoba ponosi indywidualną odpowiedzialność za swoje decyzje dotyczące zdrowia i dobrowolnie podejmuje ryzyko, jeśli decyduje się doświadczać działania nowych substancji lub eksperymentować z nieprzetestowanymi metodami. Zdecydowanie odradzam zażywanie substancji, które nie zostały odpowiednio przebadane na ludziach ani zatwierdzone przez odpowiednie instytucje medyczne.

Podkreślam, że substancje opisane w tym artykule nie zostały jeszcze w pełni przebadane na ludziach, a ich długofalowe skutki nie są znane. Zdrowie i bezpieczeństwo moich czytelników są dla mnie priorytetem, dlatego zalecam konsultację z licencjonowanym lekarzem lub innymi specjalistami przed podjęciem jakichkolwiek działań tj. przyjmowania peptydu, lub innych substancji opisanych w tym tekście.

Epitalon – co to jest?

Epitalon jest peptydem, który składa się z aminokwasów:

  • kwasu glutaminowego,
  • alaniny,
  • kwasu asparaginowego,
  • glicyny.
Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Epitalon powstał na skutek badań nad epitalaminą, która została pozyskana z szyszynki bydlęcej podczas badań laboratoryjnych. Jego głównym zadaniem ma być silne działanie przeciwstarzeniowe. Warto również dodać, że Epitalon jest jednym z najskuteczniejszych aktywatorów telomerazy. Podobnie jak inne peptydy opisane na mojej stronie, nie jest on nowością.

Badania nad działaniem i ogólnie — stworzeniem Epitalonu miały bowiem miejsce już w 1979 roku. Po latach szczegółowych i bardzo obszernych badań naukowcy dowiedli, że ten peptyd może wydłużyć życie! Zahamowanie procesów starzenia wynikających z działania Epitalonu, polegają na oddziaływaniu bioregulatorów peptydowych, które mają realne znaczenie dla ważnych funkcji organizmu.

Naukowcy zakładają, że Epitalon może redukować ryzyko występowania schorzeń typowych dla podeszłego wieku, ale też — oczywiście w przenośni — zatrzymać czas i tym samym wydłużyć życie człowieka. Nietrudno się domyślić, że takie właściwości względnie bezpiecznego peptydu mogą być nie tylko remedium na długowieczność, ale stają się również obiektem pożądania przez osoby, którym zależy na zachowaniu młodego wyglądu. Epitalon może również poprawiać odporność, wspomaga syntezę tłuszczów i działać neuroprotekcyjnie. Czy jest szansa na to, że Epitalon stanie się słynnym, poszukiwanym eliksirem młodości? Badania naukowe przeprowadzone na grupie ludzi są obiecujące!

epitalon-efekty-działania

Epitalon – efekty działania

Dowiedziono klinicznie skuteczność Epitalonu opiera się na inicjowaniu aktywności telomerazy. Ma ona duży związek z ludzkim DNA — reguluje aktywności białek takich jak np. HMGB, które odpowiadają np. za:

  • tworzenie się naczyń krwionośnych,
  • migrację komórek,
  • mnożenie się komórek.

Co więcej, Epitalon ma silne działanie przeciwutleniające. Powoduje wzmożenie aktywności naturalnych enzymów w naszym ciele, które zwalczają wolne rodniki i redukują ryzyko powstania stresu oksydacyjnego odpowiedzialnego za przedwczesne starzenie. Co więcej, peptyd Epitalon jest również bodźcem dla wydzielenia i syntezy melatoniny — niezwykle ważnego hormonu, który pomaga kontrolować rytm dobowy. U osób starszych, poziom melatoniny spada, stąd mogą pojawić się kłopoty z samopoczuciem, regenerującym snem i mogą wystąpić zaburzenia rytmu czuwania.  Warto również nadmienić, że Epitalon wpływa również na libido, poprawia sprawność seksualną i poprawia trawienie.

wady i zalety

Epitalon – wady i zalety

Zalety

  • Jako jeden z lepiej zbadanych peptydów, był badany na ludziach, a efekty badań były satysfakcjonujące
  • Peptyd dostępny jest w rozsądnej cenie
  • Możliwe wydłużenie życia poprzez oddziaływanie na telomery
  • Bezpieczny w stosowaniu

Wady

  • Nie został oficjalnie zatwierdzony i dopuszczony do użytku przez amerykańskie FDA

Epitalon – dawkowanie

Epitalon może być przyjmowany w formie doustnej, zastrzyków — iniekcji lub donosowo. Peptyd ten, podobnie jak inne — stosuje się w cyklach, Do najpopularniejszych form dawkowania zalicza się schemat przyjmowania Epitalonu przez 10-20 dni do kilku razy w roku. Specjaliści zalecają, by minimalny odstęp między cyklami wynosił przynajmniej 2 miesiące. W formie donosowej Epitalon przyjmuje się zwykle w proporcji od 6 do 12 mg na dobę. Z kolei iniekcje to 5 do 10 mg na dobę (są one bardziej biodostępne).

skutki uboczne

Epitalon – możliwe skutki uboczne

Peptyd Epitalon uchodzi za bezpieczny. Jego skład – 4 wartościowe aminokwasy — również nie budzi wątpliwości i nie stwarza ryzyka dla życia i zdrowia. Co ważne — dotychczas wykonywane badania na ludziach i na zwierzętach laboratoryjnych nie przyniosły żadnych skutków niepożądanych.

Czy Epitalon jest eliksirem młodości i remedium na typowe dla osób starszych schorzenia? Na jednoznaczne stwierdzenie, czy tak jest, trzeba pewnie jeszcze poczekać, ale nie sposób nie zaintrygować się obiecującym, udowodnionym naukowo działaniem tego peptydu.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7037223/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12374906/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12937682/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11710291/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11785104/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11276313/