Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Na czym polega dieta online?

Na czym polega dieta online?

Czy wiesz, że wiele diet online dostępnych w internecie, nie tylko nie jest przygotowanych przez dietetyka, ale po prostu może Ci nie służyć? Piramida żywienia może być ogólnym wyznacznikiem tego, co i w jakiej ilości powinno się jeść, jednak jeśli planujesz schudnąć, lub odwrotnie – zyskać na masie – potrzebujesz dobrej diety online. Na czym ona polega?

Czemu warto skorzystać z indywidualnie skomponowanej diety online?

Pamiętaj, że każdy z nas jest inny. Nasze sylwetki różnią się od siebie, mamy inne predyspozycje genetyczne, cierpimy na inne schorzenia, a każdy z nas ma za sobą inną historię. Te wszystkie czynniki składają się na wygląd Twojej sylwetki, Twoją wagę i proporcje ciała.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Styl życia dużo mówi o Twoim zapotrzebowaniu kalorycznym. Przecież osoba, pracująca w służbach mundurowych ma zupełnie inne potrzeby w zakresie liczby dziennej kalorii niż np. kobieta planująca wrócić do sprawności i kilogramów sprzed ciąży. To właśnie dlatego wybór gotowej diety z internetu jest zdecydowanie gorszym rozwiązaniem od stworzenia jej od podstaw dla Twoich potrzeb.

Czemu nie chudniesz?

Czemu nie chudniesz?

Jeśli chcesz schudnąć, potrzebujesz deficytu kalorycznego. Bez niego utrata tkanki tłuszczowej nie jest po prostu możliwa. Wiadomo nie należy przesadzać z deficytem kalorycznym oraz nie powinno się go stosować przez bardzo długi okres czasu. Nieregularne spożywanie posiłków, a także jedzenie za rzadko – wbrew pozorom przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego w postaci dodatkowych kilogramów. Jak to możliwe? Przy nieregularnych posiłkach organizm uczy się magazynowania. Wie, że kolejna porcja kalorii może trafić do niego nieprędko, dlatego, aby zapewnić sobie zapasy energetyczne, odkłada z każdego posiłku więcej, niż miałoby to miejsce przy planowanych, pięciu posiłkach dziennie. To właśnie jeden z powodów, dla których wiele osób nie potrafi schudnąć.

Cele dietetyczne – ważny wyznacznik przy dobieraniu jadłospisu

Cele dietetyczne – ważny wyznacznik przy dobieraniu jadłospisu

Dobrze dopasowana dieta online uprzedzona jest szczegółowym wywiadem. Dla jej zoptymalizowania ważne są takie kwestie jak: stan zdrowia, wiek, płeć, a nawet to, w jaki sposób spędza się dzień. Czy jest on aktywny, czy raczej spędzony statecznie? Dieta online dobierana jest zależnie od celu, a do takich można zaliczyć np.:

  • Redukcję tkanki tłuszczowej
  • Poprawę samopoczucia i stanu zdrowia
  • Budowanie masy mięśniowej
  • Walkę z nadwagą i otyłością

Czasami, konieczne być może wykonanie dodatkowych badań, które pomogą ocenić stan zdrowia i jeszcze lepiej dopasować jadłospis do indywidualnych potrzeb organizmu. Poza dietą warto również uzupełnić ewentualne niedobory bezpieczną suplementacją. Warunkiem dobrze przygotowanej diety jest dokładne wypełnienie przesłanej ankiety.

Aby zmaksymalizować efekty zmiany planu odżywiania, dobrze jest uzupełnić dietę o trening. I jedno i drugie można dopasować indywidualnie – bez konieczności odbywania bezpośredniej wizyty u specjalisty, co w okresie obostrzeń i zaleceń w zakresie izolacji domowej, jest nie tylko wygodnym, ale również bezpiecznym rozwiązaniem. Dietę i plan treningowy może skomponować doświadczony trener personalny online.