Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Popularne systemy treningowe. Który wybrać?

Popularne systemy treningowe. Który wybrać?

Obserwując efekty poczynań moich podopiecznych umieszczone w galerii zdjęć na stronie, z pewnością rzuciły Ci się w oczy podpisy: trening split, fbw itp. Czy wiesz dokładnie, co to takiego? Przeczytaj krótki przewodnik po rodzajach treningów i sprawdź, jakie efekty oferuje każdy z nich!

Systemy treningowe – który jest najlepszy dla Ciebie?

System treningowy jest swego rodzaju schematem, według którego będziesz ćwiczyć. Czy możesz wybrać go samodzielnie? Jeśli masz doświadczenie treningowe – jak najbardziej! Jeśli jednak dopiero rozpoczynasz przygodę z ćwiczeniami fizycznymi – najlepszy schemat dopasuje dla Ciebie trener personalny online, biorąc pod uwagę Twój stan zdrowia, Twoje cele treningowe i Twoje możliwości.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Który system treningowy jest najlepszy?

Często podczas układania indywidualnego planu dietetycznego, wiele osób zadaje mi pytanie – który system treningowy jest najlepszy? Niestety moja odpowiedź bywa zwykle niezadowalająca, ponieważ nie ma jednego, najlepszego systemu treningowego, podobnie zresztą, jak nie ma jednej diety-cud, która na każdego zadziała tak samo.

Systemy treningowe często są łączone, co może wpłynąć na zwiększenie ich potencjałów i zoptymalizowanie efektów ćwiczeń. Zwykle jednak, osoby początkujące, które dopiero stawiają pierwsze kroki w aktywności fizycznej, powinny celować w trening całego ciała – czyli full body workout (FBW).

Rodzaje systemów treningowych w pigułce

Rodzaje systemów treningowych w pigułce

Trening split

Split

Trening split, w przeciwieństwie do ogólnego treningu całego ciała, jest systemem dzielonym. Oznacza to, że w Twoim planie treningowym uwzględnię konkretne dni, w których będziesz trenować wybrane partie ciała. Każda z nich będzie miała zatem ,,swój dzień”. Co możesz osiągnąć za jego pomocą? Z pewnością trening split wpływa na poprawę rzeźby i zwiększenie masy mięśniowej.

Trening FBW

FBW

Full body workout to holistyczny trening całego ciała. W jego schemacie z pewnością wezmę pod uwagę dobre dla Ciebie ćwiczenia wielostawowe, które poprawią metabolizm i zwiększą wydolność i wytrzymałość Twojego organizmu. Ten system treningowy uwzględnia wiele różnorodnych ćwiczeń, które pomogą Ci schudnąć i wzmocnić swoje ciało. Kluczem do sukcesu tej metody treningowej jest prawidłowa technika i właściwa liczba powtórzeń!

Trening push / pull

Push / pull

To wysoce skuteczny i bardzo różnorodny plan treningowy. Jest on ukierunkowany zarówno na wzmocnienie wybranych partii ciała, jak i ich aktywizowanie. Jak sama nazwa wskazuje – w planie treningowym, znajdziesz ćwiczenia z podnoszeniem (pull) i wyciskaniem (push). To, co ważne – każda grupa mięśniowa ma swój wybrany dzień. Niezwykle ważne są również przerwy regeneracyjne między treningami. Ten schemat może pomóc Ci w rozbudowaniu określonej części ciała, poprawy sylwetki i zwiększeniu masy mięśniowej.

Trening góra / dół

Góra / dół

To jeden z korzystniejszych systemów treningowych, który docenią osoby, których celem jest rozbudowa masy mięśniowej. Jak sama nazwa wskazuje – góra/dół – podzielony jest na części ciała. Dni, w których trenujesz „górę”, przeznaczasz na ćwiczenia od pasa w górę, a „dół” od pasa w dół.

Przy ustalaniu Twojego planu treningowego mogę zasugerować Ci tak zwaną hybrydę, czyli połączenie któryś z systemów. To wszystko po to, by zmaksymalizować efektywność ćwiczeń i ukierunkować trening personalny na Twoje indywidualne potrzeby. Oczywiście, poza treningiem, bardzo istotna jest dieta online, dopasowana idealnie do systemu treningowego, w którym ćwiczysz. Pomogę Ci zarówno w dopasowaniu ćwiczeń, jak i przygotuję Twoją indywidualną dietę online!