Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Trener personalny online — jak wybrać?

Trener personalny online — jak wybrać?

Usługi świadczone przez trenerów personalnych cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić. Tego typu specjaliści są w stanie dopasować trening do indywidualnych potrzeb oraz wymagań podopiecznego. Co więcej, kontrolują oni, czy poszczególne ćwiczenia są wykonywane poprawnie, motywują do działania i monitorują postępy. Alternatywą dla tradycyjnych usług tego typu może być trener personalny online. Czym kierować się przy jego wyborze?

Kim jest trener personalny online?

Kim jest trener personalny online?

Trener online, jak sama nazwa wskazuje, swoje usługi świadczy przez Internet. Ze swoimi podopiecznymi kontaktuje się on drogą mailową lub za pośrednictwem portali społecznościowych. To idealne rozwiązanie dla osób, które preferują samodzielny trening w domowym zaciszu oraz tych, którzy na swojej siłowni nie mają dostępu do usług trenera personalnego. Aby taka współpraca przyniosła wymierne efekty, podopieczny powinien znać podstawowe zasady odnośnie wykonywania poszczególnych ćwiczeń. W przeciwnym wypadku możne on narazić się na kontuzję.

Niewątpliwą zaletą usług świadczonych przez trenera online jest możliwość realizacji planu treningowego w dowolnym miejscu i porze dnia. Z ofert tego typu specjalistów bardzo często korzystają osoby pracujące w niestandardowych godzinach, młode mamy oraz wszyscy ci, którzy nie chcą tracić czasu na dojazd na siłownię. Warto wspomnieć tutaj także o tym, że usługi trenera personalnego online są tańsze od tych świadczonych stacjonarnie.

Gdzie szukać trenera online?

Gdzie szukać trenera online?

Jak znaleźć trenera personalnego online? Do wyboru jest kilka możliwości:

  • Rekomendacje znajomych, którzy mieli okazję korzystać z usług trenera personalnego. Warto tu jednak pamiętać o tym, że każdy z nas ma inne wymagania. Jedna osoba może preferować wymagającego, surowego trenera, inna — takiego, który wysłucha i zmotywuje do działania.
  • Portale społecznościowe — Facebook czy Instagram mogą się okazać niezwykle pomocne podczas poszukiwania trenera online. Sprawdzając zdjęcia, wpisy oraz rekomendacje klientów bardzo szybko można zorientować się, z jakiego rodzaju osobą mamy do czynienia.
  • Wyszukiwarka internetowa — żaden profesjonalny trener personalny online nie obędzie się bez strony internetowej. Znaleźć powinny się tam informacje na temat jego dotychczasowych osiągnięć, zakresu świadczonych usług czy cen. Na stronie każdego dobrego trenera personalnego widnieje również zakładka Opinie, gdzie zapoznać można się z wrażeniami podopiecznych na temat współpracy. Nie może tam także zabraknąć przemian podopiecznych ze zdjęciami przed oraz po.
Dobry trener personalny online, czyli jaki?

Dobry trener personalny online, czyli jaki?

Jak rozpoznać, że do czynienia mamy z profesjonalnym trenerem online? Wybierając go, pod uwagę wziąć należy między innymi doświadczenie w prowadzeniu podopiecznych. Na etapie poszukiwania tego typu eksperta, warto sprawdzić, ile lat działa na rynku, jakie kursy ukończył oraz czy na bieżąco poszerza swoją wiedzę. Jest to znacznie bardziej istotne od jego muskulatury.

Dobrym rozwiązaniem dla osób początkujących będzie trener personalny online, który nie tylko rozpisuje treningi, lecz dołącza do również nich filmiki prezentujące, w jaki sposób powinno się wykonywać poszczególne ćwiczenia. To znaczące ułatwienie dla wszystkich tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningiem.

Najlepiej, by trener rozpisywał dieta online na bazie przykładowych posiłków oraz podawał zawarte w nich makroskładniki. Warto, aby proponował proste dania, który każdy będzie mógł z łatwością przygotować w kilka chwil na bazie ogólnodostępnych, niedrogich składników.

By współpraca z trenerem online przyniosła pożądane efekty, jego podopieczny powinien co tydzień składać mu raport zawierający informacje na temat odbytych treningów, spożytych posiłków, aktualnego samopoczucia oraz pomiary i wagę. Na bazie tego będzie on w stanie zaplanować działania na kolejne dni.

Przed rozpoczęciem współpracy warto upewnić się, ilu podopiecznych ma dany trener personalny online. Im jest ich więcej, tym dłuższy może być czas oczekiwania na odpowiedź, co może nieco utrudniać sprawną współpracę. Chyba nie chcemy czekać na prostą odpowiedź kilka dni. Dobry trener to taki, który poświęca czas i uwagę dla każdego ze swoich podopiecznych. Liczy się jakość świadczonych usług, a nie ilość rozpisanych planów.