Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Trening online z gumą do ćwiczeń – czy warto?

Trening online z gumą do ćwiczeń – czy warto?

Dobrym pomysłem na urozmaicenie i przeniesienie swojego treningu w domu na nowy, wyższy poziom jest wykorzystanie do konwencjonalnych ćwiczeń gum oporowych. Jeśli planujesz lub już ćwiczysz w domowych warunkach, trener personalny online pomoże Ci zrozumieć, jak dokładnie działa trening z wykorzystaniem oporu własnego ciała, ale nie tylko! Może również pomoże dopasować odpowiedni plan treningowy, uwzględniając potrzeby Twojego ciała i Twoje oczekiwania. Jak wygląda trening z gumą do ćwiczeń? Jakich efektów można się po nim spodziewać?

Dla kogo jest trening z gumą oporową?

Taśmy do ćwiczeń, taśmy fitness, gumy oporowe – to wiele nazw jednego, prostego i niedrogiego narzędzia do ćwiczeń, które pomoże Ci zintensyfikować i urozmaicić swój trening. Trening z gumą do ćwiczeń przeznaczony jest dla wszystkich: kobiet w każdym wieku, kobiet w ciąży, mężczyzn, seniorów, osób z nadwagą, a także tych, których celem jest budowanie masy mięśniowej. W zależności od wyboru oporu gumy (jest dostępnych kilka rodzajów gum o różnej sile oporu), dopasowuje się odpowiedni rodzaj ćwiczeń.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Guma oporowa dla osób z kontuzjami?

Ćwiczenia z gumą są również świetnym sposobem na bezpieczny trening dla osób po przebytej kontuzji. Dla przykładu – osoby z zerwanym przyczepem klatki piersiowej nie mogą wykonywać pewnych ćwiczeń rozwijających tę partie ciała. Zastąpienie ich ćwiczeniami z gumami oporowymi umożliwia skuteczne przeprowadzenie treningu kontuzjowanej grupy mięśni. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku ćwiczeń z gumą aktywują się również mięśnie stabilizujące, które wspomagają pracę innych partii mięśniowych, które doznały urazu.

Ćwiczenia z gumą – jak działają? Na co wpływają?

Ćwiczenia z gumą – jak działają? Na co wpływają?

Większość ćwiczeń, które wykonujesz w domu według zaleceń trenera personalnego online, możesz podnieść na wyższy poziom, dzięki gumom do ćwiczeń. Dobrym przykładem mogą być, chociażby klasyczne pompki, które wpływają pozytywnie na praktycznie każdą część ciała, ale w szczególności oddziałują na klatkę piersiową, przednie aktony mięśni naramiennych – barków i triceps. W zależności od sposobu wykonywania pompek, można ukierunkowywać je na określony obszar partii ciała.

Odpowiednią technikę wykonywania pompek wskaże Ci trener personalny online. Korzystając z gumy do ćwiczeń podczas wykonywania klasycznych pompek, wykonuje się tzw. trening oporowy, który stanowi doskonałe uzupełnienie treningu tradycyjnego (np. z wolnymi ciężarami, czyli np. w warunkach domowych – z hantlami). Ćwiczenia z gumami angażują i uaktywniają  również mięśnie wspierające, które podczas klasycznego treningu nie są tak aktywne, jak w trakcie ćwiczeń z taśmą do ćwiczeń.

Oczywiście wspominane pompki to tylko jedno z wielu dostępnych ćwiczeń, które można wykonać w zaciszu własnego domu z trenerem personalnym online. Z gumą można ćwiczyć takie partie ciała jak:

  • plecy – podnoszenie tułowia z gumą oporową (zastąpienie martwego ciągu),
  • klatkę piersiową – pompki z gumą oporową,
  • nogi – przysiady z gumą do ćwiczeń,
  • pośladki – wymachy nóg w pozycji czworaczej z gumą oporową,
  • barki – „żołnierskie” wyciskanie gumy oporowej stojąc,
  • biceps – uginanie przedramion z gumą,
  • triceps – prostowanie przedramienia z gumą oporową,
  • brzuch – skręty tułowia w siadzie z gumą.

Podczas wykonywania ćwiczeń z gumą kluczowa jest technika. Osoby, którym zależy na skutecznym i bezpiecznym wykonywaniu zaleconych w planie treningowym ćwiczeń – muszą stosować się do wskazówek trenera personalnego. Wiadome jest, że chcąc poprawić swoją formę należy również stosować się do przygotowanej indywidualnie diety online.

Ćwiczenia z gumami i odpowiedni jadłospis są w stanie pobudzić metabolizm do pracy, przyspieszyć przemianę materii i poprawić wydolność układu sercowo-naczyniowego. Jeśli zastanawiasz się, czy ćwiczenia z gumą oporową są dobre dla Ciebie – zadaj mi pytanie! Rozwieję wszelkie Twoje wątpliwości i wdrożę Cię w szczegóły treningu online.