Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Zakwaszony organizm? 7 sposobów na odkwaszenie organizmu

Zakwaszony organizm? Sposoby na odkwaszenie

Męczy Cię złe samopoczucie, masz problemy ze snem, nie możesz schudnąć, Twoja cera pozostawia wiele do życzenia? Chociaż przyczyn takiego stanu może być wiele, do bardzo częstych zaliczane jest zakwaszenie organizmu. W tym artykule wyjaśnię, co to jest zakwaszanie organizmu i jak zdrowo i skutecznie odwrócić ten proces, czyli – jak odkwasić organizm!

Co to jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu, zwane także stanem kwasicy metabolicznej, to zjawisko fizjologiczne, w którym poziom kwasu w organizmie jest zbyt wysoki. Normalne pH krwi wynosi między 7,35 a 7,45. Kiedy poziom kwasu w organizmie wzrasta powyżej tej wartości, może to prowadzić do zaburzeń metabolicznych i innych poważnych problemów zdrowotnych, a te przekładają się na Twój wygląd, kondycję i samopoczucie.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Do głównych powodów zakwaszenia zalicza się: dietę bogatą w produkty wysokoprzetworzone i obfitującą w tłuste mięso. Ponadto do zakwaszenia prowadzi również  stres, brak aktywności fizycznej, choroby nerek, cukrzycę, niedobory wapnia, potasu lub magnezu, spożywanie alkoholu i palenie papierosów.

Kiedy zauważysz pierwsze skutki zakwaszenia – nie trać czasu! Wprowadź działania zaradcze: dietę online i odpowiednio dopasowany plan treningowy, aby szybko cofnąć skutki spowodowane zakwaszeniem.

Skorzystaj z mojej pomocy: Trener personalny online

Co to jest odkwaszanie organizmu?

Odkwaszenie to proces ukierunkowany na  zmniejszenie ilości kwasów obecnych w organizmie, których nadmiar może wpłynąć negatywnie na zdrowie. Regularna aktywność fizyczna, odpowiednio dopasowana dieta i unikanie stresu mogą pomóc w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, ale nie tylko! Poznaj 7 skutecznych sposobów na odkwaszenie organizmu!

7 sposobów na odkwaszenie organizmu

7 sposobów na odkwaszenie organizmu

  1. Zwiększ spożycie wody – picie odpowiedniej ilości wody może pomóc  Ci szybciej usunąć toksyny i nadmiar kwasu z organizmu.

Przeczytaj również: 5 skutecznych porad jak pić więcej wody

  1. Zmniejsz spożycie kwasotwórczych produktów – przy zakwaszeniu polecane jest zwiększenie spożycia produktów, które pomagają odkwasić organizm, takich jak zielone warzywa, orzechy, nasiona i owoce, a jednocześnie zmniejszenie spożycia kwasotwórczych pokarmów, takich jak mięso, nabiał i cukier.
  2. Spożywaj produkty alkaliczne – jedzenie produktów, które są alkaliczne, takich jak cytryny, grejpfruty, jabłka, awokado, szpinak, brokuły i zielona herbata, może pomóc w odkwaszeniu organizmu.
  3. Regularna aktywność fizyczna – ćwiczenia fizyczne pomagają usunąć toksyny z organizmu, które wydostają się razem z potem i przez oddychanie. Wybierz dobry plan treningowy online!
  4. Unikaj alkoholu i tytoniu – alkohol i tytoń przyczyniają się do zakwaszenia organizmu, więc unikanie i ograniczenie używek może pomóc w odkwaszeniu organizmu.

Zobacz też: Alkohol i sport – 7 rzeczy, o których nie wiesz

  1. Oczyszczanie organizmu – stosowanie suplementów diety, które pomagają oczyścić organizm z toksyn i kwasów: astaksantyna, witamina D3, selen itp.
  2. Stosowanie zasad zdrowego stylu życia – regularny sen, zmniejszenie stresu i aktywność fizyczna również pomagają w odkwaszeniu organizmu!
Soda - bardzo ważna pomoc przy odkwaszaniu!

Soda – bardzo ważna pomoc przy odkwaszaniu!

Jednym ze skuteczniejszych środków, które pomogą Ci zobojętnić kwaśne środowisko, jest wodorowęglan sodu (NaHCO3) – czyli dobrze znana soda oczyszczona. Okazuje się, że już 1g sody neutralizuje 11,9 mmol H+. Wodorowęglan sodowy to bezpieczny, dozwolony środek, który zobojętnia kwasy. Jednak nie stosuj go bez konsultacji!

Dodawaj również do swojej diety pokarmy, które zawierają sód, takie jak np. cytrynowy sok lub sól morska. Sód jest minerałem alkalicznym i pomaga w odkwaszaniu organizmu. Jeżeli nie potrafisz samodzielnie dopasować planu dietetycznego ukierunkowanego na zdrowe dla zdrowia odkwaszanie – skontaktuj się ze mną! Chętnie pomogę w przygotowaniu dobrej diety online i suplementacji.

Lepiej przeciwdziałać niż leczyć! Aby przeciwdziałać zakwaszeniu organizmu, należy stosować zdrową dietę – obfitującą w substancje alkaliczne, warzywa i owoce. Konieczne będzie również ograniczenie spożycia produktów przetworzonych. Regularna aktywność fizyczna i unikanie stresu także mogą pomóc w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Jeśli masz podejrzenia zakwaszenia organizmu – skontaktuj się ze mną! Moja oferta obejmuje plany treningowe online, dietetyczne i suplementacyjne. Zachęcam do konsultacji!

  • Źródła, bibliografia: Barbara Frączek, Jarosław Krzywański, Hubert Krysztofiak, PZWL Wydawnictwo Lekarskie