Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Czego NIE robić na siłowni – poznaj najczęstsze błędy

Czego nie robić na siłowni?

Czy wiesz, co zabija efektywny trening? Zastanawiasz się, dlaczego mimo długiego czasu spędzonego na siłowni nie widzisz rezultatów swojej pracy? W tym tekście podpowiemy Ci, czego lepiej nie robić na siłowni, żeby mieć pewność, że Twój trening był wydajny i efektywny. Wiele osób popełnia te błędy, nie zdając sobie sprawy, że wpływają negatywnie na proces ćwiczeń. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

7 Najczęstszych błędów, które zabijają efektywność treningu na siłowni

1 Przeglądanie telefonu podczas treningu

To chyba jeden z najczęstszych błędów popełnianych na siłowni. Siedzenie w mediach społecznościowych lub odpisywanie na wiadomości może zaburzyć Twoją koncentrację i tempo treningu. Efektywny trening wymaga pełnej skupienia na ćwiczeniach, więc zostaw telefon w szafce i poświęć czas tylko na ćwiczenia.

Zobacz też: Czy osoba z cukrzycą może trenować?

2 Zbyt długie przerwy między seriami

Każdy potrzebuje  chwili wytchnienia między seriami, ale zbyt długie przerwy mogą obniżyć intensywność treningu. Staraj się trzymać krótkich przerw, aby utrzymać tempo i stymulować mięśnie do wzrostu.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

3 Nieprawidłowa technika wykonywania ćwiczeń

To jeden z najważniejszych aspektów efektywnego treningu. Nieprawidłowa technika może prowadzić do kontuzji i zmniejszyć efektywność ćwiczeń. Zawsze upewnij się, że wykonujesz ćwiczenia z prawidłową postawą i właściwym ruchem.

4 Nadmierna ilość kardio przed treningiem siłowym

Choć kardio jest ważne dla ogólnego zdrowia, nadmiar tego rodzaju ćwiczeń przed treningiem siłowym może zmniejszyć Twoją energię i wydolność podczas wysiłku z ciężarami. Jeśli planujesz kardio, lepiej zrób to po treningu siłowym.

Przeczytaj też: Masz problem ze zmęczeniem? Poznaj 4 możliwe powody

5 Brak urozmaicenia treningu

Wykonywanie stale tych samych ćwiczeń i obciążeń może spowodować, że Twój organizm się przyzwyczai, a postępy będą spowolnione. Celuj w zmienne treningi, różnorodność ćwiczeń i progresywne zwiększanie obciążeń. Nie wiesz jak? Jako doświadczony trener personalny online chętnie Ci w tym pomogę! Sprawdź moją ofertę!

6 Zbyt duża ilość ćwiczeń na jedną sesję

Więcej nie zawsze oznacza lepiej. Przesadzanie z ilością ćwiczeń może prowadzić do przetrenowania i znużenia. Skup się na jakości ćwiczeń, a nie ilości.

7 Plotkowanie i rozmowy zamiast treningu

Siłownia to miejsce, gdzie skupiasz się na poprawianiu swojego ciała i zdrowia. Rozmowy i plotki mogą odciągać Cię od celów treningowych. Oczywiście, to wspaniale mieć towarzystwo, ale pamiętaj, że głównym celem jest efektywny trening!

Zobacz też inne: Porady treningowe

Teraz kiedy masz świadomość najczęstszych błędów, które mogą zaburzać efektywność Twojego treningu na siłowni, możesz śmiało przystąpić do swoich ćwiczeń z większym zaangażowaniem i skupieniem. 

Skorzystaj z mojego autorskiego planu treningowego online, dzięki któremu osiągniesz lepsze rezultaty w szybszym czasie – niezależnie od tego, czy celujesz w trening na masę, czy na odchudzanie. Pamiętaj, że kluczowym elementem, który ma wpływ na ostateczne efekty, jest systematyczność, cierpliwość i dobrze dopasowana do Twoich potrzeb dieta online