Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu?

Jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu?

Testosteron, mimo że mają go w sobie i kobietki i mężczyźni, to hormon typowo „męski” – odpowiedzialny za wiele istotnych dla mężczyzn funkcji. Do głównych można zaliczyć – zdrowy popęd seksualny, brak problemów z płodnością, rozkład tkanki tłuszczowej i przyrost masy mięśniowej, niski głos i wiele innych. U chłopców testosteron odpowiada również za prawidłowy rozwój narządów płciowych. Niestety jedną z bolączek cywilizacyjnych jest zauważalny wśród mężczyzn przedwczesny spadek poziomy testosteronu. Jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu bez środków farmakologicznych?

Spadek i za niski poziom testosteronu

Coraz częściej u mężczyzn diagnozowany jest zbyt niski poziom testosteronu. Naturalną koleją rzeczy jest jego stopniowe zmniejszanie się wraz z wiekiem. Jednak wykazano, że na zbyt niski poziom testosteronu narzekają coraz to młodsi mężczyźni.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Możliwe jest to, że nawet około 40 procent mężczyzn, którzy nie ukończyli jeszcze 45 lat, może zmagać się z tym problemem. Najczęściej, pierwszym sygnałem, który skłania mężczyzn do wykonania badań krwi są problemy pary z zajściem w ciążę. To wtedy lekarz zaleca wykonanie badań krwi i opcjonalnie – badanie próbki nasienia. Za problemy z testosteronem u młodych mężczyzn najczęściej odpowiada siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, nieprawidłowa dieta itp. Można to zmienić!

Skutki niedoboru testosteronu

Skutki niedoboru testosteronu

Do kolejnych skutków niedoboru testosteronu, poza problemem z jakością produkowanego nasienia i kłopotami z osiągnięciem erekcji, zalicza się również przewlekłe zmęczenie, brak energii, problemy z libido, niedobór czerwonych krwinek, zanik tkanki mięśniowej, zmianę gęstości kości itp. Przy poważnych niedoborach konieczna może okazać się terapia hormonalna, jednak w wielu przypadkach można wykorzystać naturalne sposoby na wzrost poziomu testosteronu. Jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu dietą?

Jak zwiększyć poziom testosteronu bez farmakologii?

Jak zwiększyć poziom testosteronu bez farmakologii?

Jeśli zastanawiasz się, jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu – odpowiedź znajdziesz poniżej! Jest bowiem wiele naturalnych sposobów, które mogą stymulować Twój organizm do produkcji tego hormonu.

Regularny trening

Jednym ze skuteczniejszych sposób na to, jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu jest regularny trening. Wykonywanie ćwiczeń i regularna aktywność fizyczna (np. trening kardio, aerobowy, dobrze dopasowany oporowy) sprawiają, że poziom testosteronu wzrasta, ale uwaga! Jeśli wykonujesz zbyt intensywne ćwiczenia i nie dbasz o regenerację – możesz spodziewać się odwrotnego efektu w postaci spadku testosteronu. To właśnie dlatego tak ważna jest doskonale zbilansowana dieta online i jeśli nie masz doświadczenia w samodzielnym dopasowaniu ćwiczeń – trening personalny pod okiem doświadczonego trenera.

Dieta

Jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu dietą? Jest to możliwe! Wystarczy, jeśli dużą uwagę przyłożysz do swojego jadłospisu. Na wstępie pożegnaj używki i nie sięgaj po alkohol. Jedz regularnie, zbilansowane posiłki. Deficyt kaloryczny, czyli sytuacja, w której przyjmujesz zbyt mało kalorii względem wydatku energetycznego, nie sprzyja produkcji testosteronu. Dbaj o to, by Twoja dieta obfitowała w zdrowe tłuszcze pochodzenia naturalnego (dobre ryby ze sprawdzonych źródeł, orzechy, nasiona). Ogranicz natomiast spożycie tłuszczów trans, które możesz znaleźć w niezdrowych przekąskach (np. chipsy), daniach typu fast food itp.

Suplementacja

Kolejnym sposobem na to, jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu jest zwrócenie uwagi na określone składniki diety. Jeśli obawiasz się, że nie uda Ci się zapewnić sobie określonego poziomu witamin i minerałów wraz z dietą – suplementacja może być najlepszym rozwiązaniem. Jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu suplementacją? Stosuj regularnie, takie suplementy, jak:

• Witaminę D3,

• Cynk,

• Magnez.

To właśnie ich niedobory mogą wpłynąć na zmniejszenie produkcji testosteronu.

Wysypiaj się!

Jak jeszcze zwiększyć poziom testosteronu? Wysypiaj się! Wykazano [1], że regularne niedosypianie może zaburzać prawidłową pracę gospodarki hormonalnej, a co za tym idzie – mieć wpływ na deregulację produkcji testosteronu. Według badań równie istotna, jak długość, jest również jakość snu i jego usystematyzowanie. Zadbaj zatem o to, by zasypiać i budzić się o tych samych porach.

Pozbądź się tkanki tłuszczowej!

Mężczyźni ze zbyt wysokim poziomem BF mogą mieć mniejszy poziom testosteronu. Aby zadbać o redukcję tkanki tłuszczowej. Ćwicz i prowadź dietę. W celu redukcji tkanki tłuszczowej, bez ryzyka przetrenowania i zbyt wysokiego deficytu kalorycznego – sięgnij po dietę przygotowaną przez specjalistę.

Jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu? Jak widzisz, poza środkami farmakologicznymi istnieje kilka skutecznych, naturalnych i bezpiecznych metod. Oczywiście, jeśli zmagasz się z problemami zdrowotnymi, lub poziom testosteronu w Twoim organizmie jest alarmująco niski – niezbędne może okazać się stosowanie przepisanej przez lekarza prowadzącego terapii hormonalnej. Jeśli planujesz przejść na dietę i „wziąć się za siebie” – skontaktuj się ze mną! Pomogę Ci dopasować idealną do Twoich indywidualnych potrzeb dietę online i ułożę odpowiedni plan treningowy.

Źródła:

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3955336/

[2] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2129161/