Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Jak trenować, żeby mieć efekty?

Jak trenować, żeby mieć efekty?

Zastanawiasz się nad tym, jak trenować, żeby mieć efekty? Jeśli chcesz na poważnie podejść do tematu pracy nad swoją sylwetką, w pierwszej kolejności sprawdź, jak trenować, efektywnie! W ciągu całej swojej kariery trenera personalnego miałem do czynienia z naprawdę wieloma osobami, które mimo regularnych ćwiczeń i prowadzenia restrykcyjnej diety, nadal nie osiągały efektów, które sobie zaplanowały. Od czego jest to uzależnione? Jeśli i Ty zmagasz się z tym problemem, koniecznie dowiedz się, jak trenować, żeby mieć efekty!

Odpowiednio dopasowany trening – klucz do sukcesu!

Czy wiesz, jak trenować, żeby mieć efekty? W pierwszej kolejności zadbaj o plan treningowy. Niestety muszę Cię rozczarować, ale ogólnodostępne plany treningowe (takie, które możesz znaleźć w internecie) najczęściej nie przynoszą określonego skutku w postaci wyrzeźbienia swojej sylwetki. Czemu?

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Każdy człowiek jest inny, Twoim celem może być podniesienie pośladków, a planem innej osoby poprawa proporcji między ramionami a okolicą bioder. Czy takie same ćwiczenia pomogą osiągnąć zamierzony efekt dwóm różnym osobom o innych celach treningowych? Nie! Zawsze powtarzam, że indywidualnie dopasowany trening, prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń i systematyczność to trzy najważniejsze zasady, które przekładają się na efekty. Pamiętaj, że więcej nie oznacza lepiej! Nie prowadź do przetrenowania i nie “katuj” się ciężkimi ćwiczeniami. Dbaj o regenerację po treningu i trenuj rozważnie według zalecanego schematu.

Zbilansowana dieta

Dieta

Dobrze dopasowana, zbilansowana i co najważniejsze – skomponowana tylko dla Twoich potrzeb dieta online jest tak samo ważna, jak dopasowany trening. Jeśli chcesz trenować i mieć efekty – musisz zadbać nie tylko o systematyczność ćwiczeń, ale prowadzenie równolegle dobrej diety. Jedno bez drugiego nie ma racji bytu!

Suplementacja

Suplementacja

Jeśli zaleci Ci na redukcji tkanki tłuszczowej i zwiększeniu masy mięśniowej zwykła dieta może nie wystarczyć. Aby szybko osiągnąć pełne spektrum efektów Twoich wysiłków na siłowni i pilnowania planu dietetycznego, powinno się rozważyć dodatkową suplementację! Co brać? To zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i celu. Chcąc budować masę mięśniową (zwiększać wagę) musimy być w nadwyżce kalorycznej. Bardzo dużo osób ma problem ze zjadaniem większych ilości jedzenia. Z pomocą przychodzą odżywki (odżywka białkowa, bulk czy gainer), które pomogą skutecznie podbić kalorykę w diecie.  Poza w zasadzie uniwersalną odżywką białkową, może okazać się przydatne wdrożenie również innych suplementów. Jeśli nie wiesz jakich – pomogę Ci dopasować dobrą suplementację!

Najczęściej popełniane błędy – 5 złych nawyków

Najczęściej popełniane błędy – 5 złych nawyków

1. Zbyt ciężki i za częsty trening, brak przerwy na regenerację.

2. Podejmowanie decyzji o zbyt restrykcyjnej diecie – zbyt wysoki deficyt, dieta – głodówka, lub odwrotnie – nieprowadzenie żadnej diety, bardzo obfite posiłki.

3. Nie reagowanie na potrzeby swojego organizmu – nieuzupełnianie niedoborów witamin i minerałów, unikanie białka w obawie, że zaprzepaści efekty odchudzania itp.

4. Trenowanie według ogólnych schematów, które mogą nie odpowiadać potrzebom Twoje sylwetki.

5. Ćwiczenie bez diety i odwrotnie – dieta bez ćwiczeń.

Jak trenować, żeby mieć efekty? Postaraj się maksymalnie zintegrować dietę i ćwiczenia z Twoimi oczekiwaniami. Jeśli nie masz doświadczenia sportowego – skorzystaj z pomocy trenera personalnego online! Dzięki niemu i swojej determinacji i regularności szybko osiągniesz zamierzone cele, a co najważniejsze – efekty będą długoterminowe!