Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Peptyd BPC-157 – co to jest, jak działa?

Peptyd BPC-157 co to jest?

Peptyd BPC-157 ma silne działanie regeneracyjne. Wykazuje również pozytywny wpływ na układ nerwowy i ma działanie neuroprotekcyjne. Kto skorzysta na suplementacji peptydem BPC-157 i czym dokładnie one jest? Czy jego stosowanie jest legalne? Przeczytaj mój tekst!

Peptyd BPC-157 co to jest?

Peptyd BPC (z ang. body protection compound) to substancja syntetyczna, która ma imitować działanie jednego z peptydów naturalnie występujących w Twoim ciele, a dokładniej ujmując – w żołądku.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Chociaż stosowanie peptydu BPC-157 w celach stricte leczniczych  nie jest oficjalnie zatwierdzone, badania wykazują jego silny potencjał regeneracyjny na cały organizm.

Peptyd BPC-157 a regeneracja

Peptyd BPC-157 a regeneracja

Działanie regeneracyjne peptydu PBC-157 polega na poprawie i inicjacji tempa gojenia się skóry, silnej regeneracji mięśni i ścięgien (ale też innych tkanek)  zrastania kości, a także na utrzymaniu układu pokarmowego w dobrym stanie. Co więcej, badania dowodzą tak silne działanie przy jednoczesnym niskim ryzyku występowania skutków ubocznych. Według ogólnodostępnych opinii dotychczasowych użytkowników peptydu BPC-157, którzy przyjmują go jednak w pełni na własną rękę i odpowiedzialność, regularne stosowanie tego środka ma również pozytywny wpływ na pozytywne efekty względem leczenia nadżerek, wrzodów i ogólnie – wyciszenie dotychczasowych problemów żołądkowych. Ale to nie jedyne działanie, jakie może wykazywać peptyd BPC-157.

Przeczytaj też : Regeneracja organizmu, dlaczego to takie ważne?

Jak działa peptyd BPC-157?

Jak działa peptyd BPC-157?

Skuteczność działania tej substancji polega na poprawę tempa produkcji i wzrostu fibroblastów w ludzkim ciele. Fibroblasty są komórkami skóry, które pełnią niezwykle istotną funkcję. Są odpowiedzialne za produkcję kwasu hialuronowego i kolagenu, a także elastyny – trzech związków, które odpowiadają za dobry wygląd skóry, jej odporność, szybkość gojenia, a także funkcjonowanie stawów, ścięgien i innych tkanek łącznych. Co więcej, peptyd BPC- 157 wykazuje również działanie antyoksydacyjne. Chroni zdrowe komórki organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Peptyd BPC-157 a układ nerwowy

Peptyd BPC-157 a układ nerwowy

Jak już wspomniałem, peptyd BPC-157 wykazuje silne działanie neuroprotekcyjne. Co to oznacza w praktyce? Według przeprowadzonych na zwierzętach badań i całkiem obiecujących wyników można stwierdzić, że substancja może być rozwiązaniem na choroby ośrodkowego układu nerwowego, takie, jak np. choroba Parkinsona. Przedmiotem tych badań było głównie badanie zależności redukcji neurotoksyn pod wpływem działania BPC. Wykazano, że ich liczebność spada, a za główny czynnik powodujący taką zależność wskazano peptyd BPC-157. [2]

Co więcej, wykazano również, że BPC może wpływać również na działanie układu GABA. Jest to jeden z najważniejszych neuroprzekaźników, który odpowiada za wiele funkcji życiowych. Jest on odpowiedzialny między innymi za relaksację komórek mięśni i redukcję pobudliwości komórek nerwowych. Niektórzy przyjmują suplementy z GABA w celu ułatwienia zasypiania, zmniejszeniu napięcia nerwowego itp. [3]

Na co jeszcze wpływa peptyd BPC-157?

Na co jeszcze wpływa peptyd BPC-157?

  • Może stabilizować gospodarkę elektrolitową
  • Może zmniejszać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych podczas długotrwałego stosowania leków przeciwzapalnych.
  • Może chronić układ pokarmowy przed działaniem silnych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
  • Może zmniejszać negatywne skutki związane ze zbyt wysokim poziomem insuliny we krwi.
  • Może też poprawiać funkcjonalność naczyń krwionośnych.

Dowiedz się również: SARMY opinie, działanie, skutki uboczne

Czy peptyd BPC-157 można stosować legalnie?

Czy peptyd BPC-157 można stosować legalnie?

Sprzedaż i zakup peptydu BPC-157 jest legalna, chociaż jego zastosowanie jako środek leczniczy nie jest oficjalnie zatwierdzone.  Czy możesz zatem kupić bez przeszkód peptyd BPC-157 przez internet? Tak. Jednak pamiętaj o tym, że stosujesz go na własną rękę. Jako sprawdzone źródło polecam zakup ze strony BioLAB. Firma na swojej stronie / social mediach zamieszcza wyniki poszczególnych porduktów z laboratoriów, także nie kupujesz przysłowiowego 'kota w worku’.

Czy peptyd BPC-157 zostanie zatwierdzony jako produkt/suplement o działaniu leczniczym? To pokaże czas i wyniki kolejnych badań. Pamiętaj, że dobrze dopasowana suplementacja, dieta online i plan treningowy są głównymi czynnikami, które mogą wpłynąć na Twoje samopoczucie, kondycję i zdrowie.

Źródła:

[1] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30915550/

[2] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10672997/

[3] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10707891/