Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Jak poprawić pamięć? Sposoby na wspomaganie pracy mózgu!

Jak poprawić pamięć?

Masz problemy z pamięcią? Ciężko jest Ci się skupić? Przyczyn tego zjawiska może być wiele – od trybu życia, po różnego rodzaju jednostki chorobowe. Jednak w tym tekście chciałbym się skupić na tym, na co masz wpływ. Sprawdźmy, jakie są naturalne sposoby na wspomaganie pracy mózgu – jednego z najważniejszych organów w Twoim ciele.

Jak poprawić pamięć? Zacznij od diety!

Dobrze dopasowana dieta online jest podstawą dobrego samopoczucia i zdrowia. Jeżeli masz kłopoty z pamięcią i koncentracją, zaproś na swój stół produkty, które uważane są za naturalne składniki o działaniu neuroprotekcyjnym. Zauważ, że są to najczęściej produkty spożywcze bogate w wartościowe i niezbędne do prawidłowej pracy mózgu kwasy z grupy omega 3.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Przeczytaj więcej na ich temat: Omega-3 – właściwości, zalety, suplementacja

Naturalne źródła wartościowych kwasów tłuszczowych, które wykazują działanie neuroprotekcyjne to np.:

 • Tłuste orzechy: włoskie, brazylijskie itp. Ale też – pestki z dyni!!!
 • Tłuste ryby morskie: łosoś, śledź, pstrąg tęczowy i makrela (niepolecane są ryby bałtyckie i tuńczyk, które niestety często są mocno zanieczyszczone metalami ciężkimi). Dobrze jest wybierać gatunki morskie żyjące dziko.
 • Zielone warzywa: brokuły, sałata, szpinak, jarmuż itp.
 • Zdrowe tłuszcze roślinne: olej rzepakowy, siemię lniane, olej lniany, oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia.

Powyższe można uznać za najlepsze, tzw. brain food, czyli produkty spożywcze, które wspomagają pracę mózgu, poprawiają funkcje poznawcze, a także zmniejszą ryzyko rozwoju chorób neurologicznych.

Do najważniejszych składników odpowiedzialnych za wymienione właściwości zaliczane są polifenole, witaminy K, E, D, kwas foliowy, a także nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy OMEGA 3.

Pij dużo wody!

Pij dużo wody!

Jak poprawić pamięć? Zacznij od podstaw. Kiedy nie przyjmujesz w ciągu doby odpowiedniej ilości płynów, możesz mieć poważne problemy z pamięcią i koncentracją.

Ciekawostką jest to, że nawet niewielkie odwodnienie może być powodem poważnych problemów z pamięcią i kreatywnym myśleniem. Masz problemy z przyjmowaniem większej ilości płynów?

Poznaj koniecznie: 5 skutecznych porad, aby pić więcej wody.

Zadbaj o jakość snu

Sen jest podstawą prawidłowego funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. To właśnie podczas nocnego spoczynku zachodzą w Twoim ciele najważniejsze procesy regeneracyjne. Jeżeli nie zadbasz o właściwą ilość snu w ciągu dnia,  możesz czuć zmęczenie, rozkojarzenie, a także realny spadek energii. Zdrowy, dorosły człowiek w ciągu doby powinien spać około 7 do 8 godzin.

Przeczytaj także: ZMA a sen

Kofeina - zastrzyk energii i koncentracji!

Kofeina – zastrzyk energii i koncentracji!

Chociaż działa krótkoterminowo – pobudza, poprawia koncentrację i oferuje mocną dawkę energii! Kofeina zawarta w kawie stymuluje układ nerwowy, pobudza krążenie, a co za tym idzie: zwiększa refleks, dodaje energii i zwiększa zdolności poznawcze. Zakłada się, że średni czas działania kofeiny w ludzkim ciele wynosi około 4,5 do 5 godzin.

Jak poprawić pamięć? Zadbaj o aktywność fizyczną!

Badania[1] dowodzą, że nawet umiarkowana aktywność fizyczna ma znaczący wpływ na poprawę aktywności neuronów, które biorą w procesach odpowiedzialnych między innymi za poprawę pamięci, zachowanie funkcji poznawczych, a także ogólnie – za pracę mózgu. Można zatem przyjąć, że odpowiednio dopasowany do Twoich możliwości plan treningowy online, może pomóc Ci nie tylko w osiąganiu swoich sportowych celów, ale również zachowaniu dobrego zdrowia i świetnej pamięci.

Suplementy na pamięć
(kliknij w obrazek)

Suplementy na pamięć

Ostatnie, ale nie mniej ważne… Prawidłowo dopasowane do Twojego trybu życia i potrzeb suplementy diety, skutecznie wspomogą Twój ośrodkowy układ nerwowy w zachowaniu prawidłowej pracy. Do skutecznych suplementów, które wspomagają pamięć i prawidłowa praca mózgu zalicza się między innymi:

 • kreatynę,
 • bacopę monnieri (Bakopa drobnolistna)
 • L-teaninę,
 • taurynę, witaminy z grupy B,
 • L-karnitynę,
 • acetyl,
 • i w zasadzie wszystkie dostępne adaptogeny.

Jeżeli interesuje Cię dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb dieta online połączona z planem treningowym, który ułatwi Ci osiągnięcie swoich celów sportowych – sprawdź moją ofertę! Przygotuję również plan suplementacyjny, który uwzględni zapotrzebowanie Twojego organizmu na niezbędne składniki. Zachęcam do kontaktu!

Źródła:

https://neuroexpert.org/wiki/nawet-niewielka-aktywnosc-fizyczna-wspomaga-pamiec/