Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Jak skutecznie zrzucić tłuszcz z brzucha?

Jak skutecznie zrzucić tłuszcz z brzucha?

Zrzucenie tłuszczu z brzucha, czyli potocznie zwanej „oponki” wydaje się niezwykle trudne – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Chociaż kobiety mają fizjologiczne predyspozycje do gromadzenia się tkanki tłuszczowej bliżej pośladków i bioder, równie często, jak mężczyźni, poszukują sposobów na zrzucenie tłuszczu z brzucha. Sprawdź, jak możesz to zrobić!

Dieta – nr 1 w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej

Najważniejszą zasadą odchudzania jest deficyt kaloryczny, czyli przyjmowanie mniejszej liczby kalorii niż ta, którą organizm spala w ciągu dnia. Pamiętaj jednak, że przyjmowanie zaplanowanej, mniejszej liczby kalorii nie oznacza wcale głodówki, której absolutnie nikomu nie polecam, a w szczególności tym osobom, które planują schudnąć, lub właśnie – zrzucić tłuszcz z brzucha.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Dieta odchudzająca, która pomoże Ci nie tylko pozbyć się niechcianej „oponki”, ale również nadprogramowej tkanki tłuszczowej z innych obszarów Twojego ciała, jest skrupulatnie przygotowana co do jednej kalorii tylko dla Ciebie! Pamiętaj, że dieta, którą stosuje Twój kolega lub koleżanka, niekoniecznie musi Ci służyć, a co więcej – może nawet sprzyjać przyrostowi wagi! Dietetyk, alb doświadczony trener personalny z pewnością przygotuje optymalną i najlepszą dl Ciebie dietę online – na podstawie szczegółowego wywiadu i opcjonalnie – dodatkowych badań krwi. Jednak nawet najlepsza dieta, bez optymalnego planu treningowego, może nie przynieść zadowalających efektów.

Najlepsze ćwiczenia na zrzucenie tłuszczu z brzucha

Najlepsze ćwiczenia na zrzucenie tłuszczu z brzucha

Podczas prowadzenia diety, nie możesz pominąć ćwiczeń. To własne one wyrzeźbią Twoje ciało. Najlepszym sposobem na wymodelowanie sylwetki podczas odchudzania to holistyczny trening siłowy całego ciała połączony z ćwiczeniami aerobowymi. Należy jednak pamiętać, że brzuch głównie 'robi’ się w kuchni. Podstawowym fundamentem przy spalaniu tłuszczu jest odpowiednio skomponowany plan żywieniowy, a później dopiero trening siłowy. Jeśli planujesz zmniejszyć obwód w talii – koniecznie to zgłoś – uwzględnię to w Twojej diecie i dopasuję właściwe ćwiczenia ukierunkowane również na tę partię ciała.

Mity na temat odchudzania brzucha

Mity na temat odchudzania brzucha

Robienie wielu serii brzuszków pomoże Ci zrzucić tłuszcz z brzucha – MIT

To oczywiście mit! Bez dobrze dopasowanej diety i treningu siłowego całego ciała, nawet tysiące brzuszków nie sprawią, że w miejsce tłuszczu pojawi się zarys czteropaku.

Nagromadzony tłuszcz brzuszny szybko zmienisz w mięśnie – MIT

To zdanie to nie tylko mit – to absolutna bzdura. Organizm człowieka nie ma takiej mocy sprawczej, aby tkankę tłuszczową zmieniał w mięśnie. Tkanki tłuszczowa i tkanka mięśniowa to dwie odrębne struktury ciała, które absolutnie nie oddziałują na siebie i nie ma najmniejszych szans, że jedno przekształci się w drugie! Jeśli zatem regularnie przyjmujesz zbyt obite posiłki w nadziei, że z nagromadzonej tkanki tłuszczowej, coś sobie wyrzeźbisz – przykro mi, ale jesteś w błędzie.

Zrzucanie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i ćwiczenia tej partii ciała to proces. Pamiętaj, że nawet przy najlepszej diecie i najbardziej dopasowanych ćwiczeniach, nie schudniesz z dnia na dzień. Daj sobie czas, weź centymetr w dłoń i trzymaj dietę. Efekty zaobserwujesz za jakiś czas i gwarantuję Ci, że będą satysfakcjonujące!