Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Najlepsza dieta na odchudzanie – sprawdź, w czym tkwi jej sekret!

Najlepsza dieta na odchudzanie – sprawdź, w czym tkwi jej sekret!

Czy znasz sekret najlepszej diety odchudzającej? Tkwi on w dopasowaniu planu żywieniowego do indywidualnych potrzeb organizmu, celu, do jakiego się zmierza, a także stanu zdrowia. Najlepsza dieta online dla osoby, która planuje się odchudzać jest po prostu „szyta na miarę” – to jej cały sekret. Przeczytaj, co jeszcze musisz wiedzieć o takim planie żywieniowym.

Jak wygląda dopasowanie diety online?

Dietę może dopasować dietetyk lub trener personalny (online lub podczas bezpośredniego spotkania). W obu przypadkach, przed przystąpieniem do rozpisywania i ustalania planu żywienia konieczne jest dokładne sprawdzenie:

  • stanu zdrowia,
  • preferencji smakowych,
  • nawyków żywieniowych,
  • dotychczasowego trybu życia.
Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Przed otrzymaniem planu żywienia na miesiąc/kwartał/pół roku – konieczne jest wypełnienie bardzo szczegółowej ankiety. Odpowiesz w niej na takie pytania jak np. przebyte choroby, przyjmowane leki, waga ciała, wzrost, nietolerancje i alergie pokarmowe itp. Czasami, niezbędne może być wykonanie dodatkowych badań krwi i moczu, które pozwolą na dokładne określenie stanu zdrowia. Ich wyniki mogą być podpowiedzią do składu diety i potrzeb organizmu. Ja jako trener nie nakazuje robić badań, od zlecania badań są specjaliści / lekarze. Jednak warto się badać i wiedzieć jaki stan zdrowia mamy.

Cel odchudzanie

Cel odchudzanie

Deficyt kaloryczny i dieta odchudzająca to dwie, nierozłączne kwestie. Rozdysponowanie kalorii przez ciało dzieli się na trzy rodzaje:

  • Ubytek kalorii związany z aktywnością fizyczną – zarówno tą, wynikającą z codziennym życiem (aktywność NEAT), jak i aktywnością podczas treningu.
  • Ubytek kalorii związany z trawieniem i metabolizowaniem.
  • Wydatek kaloryczny związany z energią spoczynkową – nazywany również REE. To kalorie spalane podczas snu, w trakcie oddychania i podczas innych czynności życiowych, które są niezależne od woli człowieka.

Dieta odchudzająca, ukierunkowana na utratę kilogramów jest nastawiona na deficyt kaloryczny. Jeśli ciało otrzymuje mniej kalorii, niż spala, organizm sięga po „zapasy” energii w postaci nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Bez deficytu kalorycznego nie ma odchudzania! Jednak należy pamiętać, że należy pogłębiać za bardzo deficytu oraz nie tkwić w nim miesiącami!

Czy dieta odchudzająca musi wiązać się z uczuciem głodu?

Czy dieta odchudzająca musi wiązać się z uczuciem głodu?

Dobra dieta online to nie tylko mniej kalorii. Aby podczas odchudzania czuć się dobrze i nie odczuwać głodu – menu musi być różnorodne i ciekawe. Wykazano, że rutyna i powtarzalność dań na dietach odchudzających jest tym, co skutkuje podjadaniem między zaplanowanymi posiłkami i jest najczęstszym powodem porzucaniu diety. Najlepszy jadłospis nie pozwoli Ci głodować i sprawi, że z prawdziwym apetytem będziesz jeść swoje, zaplanowane posiłki!

Ile musi trwać dieta odchudzająca? To zależy od celu odchudzania, poczynionych postępów i wagi ciała. Osoby ze znaczną nadwagą będą chudnąć szybciej, efekty diety będą początkowo bardziej spektakularne. Z kolei osoby z BMI w normie, które planują zrzucić tylko kilka kilogramów, mogą początkowo nie obserwować tak drastycznych spadków wagi. Proces odchudzania czasem warto wzbogacić o trening. To, jaki rodzaj ćwiczeń będzie najlepszy – ustali trener personalny online!