Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Jak walczyć z cellulitem?

Jak walczyć z cellulitem?

Cellulit to popularny problem, z którym boryka się wiele kobiet, bez względu na wagę czy wiek. Z jakiego rodzaju skórką pomarańczową możemy mieć do czynienia? Jakie są główne przyczyny jej powstawania? Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit i jego rodzaje

Cellulit i jego rodzaje

Cellulit stanowi efekt nierównomiernego rozłożenia przerośniętych, zbitych w grudki komórek tłuszczowych otoczonych mieszanką wody oraz toksyn. Jak pokazują statystyki, 99% osób borykających się z tym problemem stanowią kobiety. Związane jest to z odmienną budową tkanek. W przypadku kobiet tkanki łączna oraz tłuszczowa są ułożone poziomo, a u mężczyzn — ukośne. W związku z tym, u przedstawicielek płci pięknej, nierówności w tkance tłuszczowej stworzą nierówności również w tkance łącznej. U mężczyzn nie występuje ten problem, a to ze względu na to, że grudki wpasowują się w tkankę łączną.

Do czynienia możemy mieć z 3 rodzajami cellulitu. Są nimi:

  • Tłuszczowy — przyczyną jego pojawiania się jest nadmiar komórek tłuszczowych, które tworzą się między innymi na skutek nagłego przyrostu wagi. Wywołują one grudki, które naciskają na naczynia, utrudniając odprowadzanie toksyn z tkanek. Zalegając, przyczyniają się do dalszego rozrostu lipidów.
  • Wodny — jego występowanie związane jest z problemami z krążeniem krwi oraz limfy, które wynikać mogą między innymi z siedzącego lub stojącego trybu pracy. W tkankach dochodzi do zatrzymywania się wody oraz toksyn, które powodują przerost lipidów. Z cellulitem wodnym najczęściej borykają się szczupłe kobiety.
  • Cyrkulacyjny — stanowi on połączenie cellulitu tłuszczowego oraz wodnego. Powstaje na skutek równoczesnego przyrostu lipidów oraz gromadzenia się wody i toksyn. Cellulit cyrkulacyjny bardzo często związany jest z szybkim przyrostem wagi.
Przyczyny cellulitu

Przyczyny cellulitu

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele. Wbrew pozorom, nie zawsze jest nim nadmiar tkanki tłuszczowej. Skórka pomarańczowa często rozwija się na skutek wpływu estrogenu. Pierwsze początki cellulitu bardzo często obserwuje się w okresie dojrzewania oraz w czasie trwania menopauzy. Niekiedy jest on uwarunkowany genetycznie. Na powstawanie cellulitu wpływ mogą mieć także problemy z krążeniem, przyjmowanie niektórych leków, brak diety online, brak aktywności fizycznej, stojący lub siedzący tryb pracy, wady postawy czy noszenie obcasów.

Dieta a cellulit

Dieta a cellulit

Jak walczyć z cellulitem? Bardzo pomocna okazać może się tutaj odpowiednio skomponowana dieta. Jak powinna ona wyglądać? Zalecane jest ograniczenie tłustych, smażonych, wysoko przetworzonych potraw, dań typu fast food oraz słodzonych posiłków. Z diety wyeliminować powinno się nadmiar soli, która to przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie. Warto zastąpić ją przyprawami, takimi jak chociażby kurkuma, która redukuje opuchliznę i pozwala usunąć toksyny. Idealna dieta na cellulit to taka, która jest zbilansowana i przede wszystkim lekkostrawna. Należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Ćwiczenia a cellulit

Ćwiczenia a cellulit

By skutecznie pozbyć się cellulitu, pamiętać należy o aktywności fizycznej, która reguluje przemianę materii i pobudza układ krążenia. Szybko krążąca krew przyczynia się do efektywnego oczyszczania organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii oraz toksyn. Efektem regularnych treningów jest również poprawa elastyczności skóry oraz kondycji fizycznej. Jakiego rodzaju ćwiczenia na cellulit warto wykonywać? Jako że bardzo często pojawia się on na udach, pomocne okazać mogą się między innymi przysiady oraz wypady. Należy jednak pamiętać o treningu całego ciała, które pomoże Ci ułożyć trener personalny online.

Kosmetyki na cellulit

Kosmetyki na cellulit

Pomocne w walce ze skórką pomarańczową okazać mogą się także odpowiednio dopasowane kosmetyki. Dobry krem na cellulit powinien być bogaty w składniki aktywne pochodzenia naturalnego, które będą redukowały lipidy, usuwały toksyny, wzmacniały naczynka oraz poprawiały mikrokrążenie. Warto, by w składzie takiego produktu znalazła się między innymi kofeina oraz ekstrakt z kasztanowca, bluszczu i alg. Dodatkowo, zaopatrzyć można się także w masażer antycellulitowy pod postacią drewnianego rollera czy bańki chińskiej.