Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Co po diecie? Jak utrzymać efekty odchudzania?

Co po diecie? Jak utrzymać efekty odchudzania?

Udało się! Kilka kilogramów mniej na wadze! Widzisz to i po sylwetce i po ubraniach, czujesz się lepiej i wyglądasz lepiej. Czy to oznacza koniec z dietą odchudzającą? I tak i nie! Przed Tobą okres utrwalenia efektów, a w dalszej perspektywie najlepiej sprawdzi się zbilansowana, zdrowa dieta, która nie spowoduje dalszego ubytku wagi, ale też ponownego przybrania na masie. Jak utrzymać efekty diety online? Wyjaśnię Ci to w moim wpisie!

Dieta odchudzająca online – co po jej zakończeniu?

Załóżmy, że stosujesz się do zaleceń i rygorystycznie przestrzegasz diety online przez 2-3 miesiące (lub dłużej). Dzięki wytrwałości udało Ci się schudnąć tyle, ile planowałeś. Czy to oznacza, że po osiągnięciu efekty możesz wrócić do dawnych nawyków?

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Powrót do złych nawyków sprzed stosowania diety online na odchudzanie, szybko spowoduje nie tylko powrót do stanu sprzed diety, ale nierzadko również kończy się efektem jo-jo. Jeśli nie utrwalisz diety i nie wyjdziesz z niej stopniowo — bardzo szybko odzyskasz utracone kilogramy i to z nawiązką!

Rekomenduję stosowanie diety utrwalającej po odchudzaniu, a potem ustalenie zdrowego, zbilansowanego jadłospisu, dzięki któremu nie tylko utrzymasz efekty odchudzania, ale również poprawisz samopoczucie, wygląd i zdrowie.

Czy po diecie odchudzającej nie można jeść pizzy i słodyczy?

Czy po diecie odchudzającej nie można jeść pizzy i słodyczy?

Marzy Ci się kilka kulek ulubionych lodów? A może planujesz zjeść soczystego burgera lub inną „zakazaną” podczas diety przekąskę? Nie ma sprawy! Masz zielone światło — byle nie sięgać za takie przysmaki zbyt często. Ustal sobie jeden lub dwa dni w miesiącu dniami tzw. diet break. Pomoże Ci wytrwać w swoich postanowieniach, a nawet lepiej wpłynie na utrzymanie wagi.

Przeczytaj – Co to jest diet break?

Ustal odpowiedni bilans kaloryczny

Ustal odpowiedni bilans kaloryczny

Aby zachować swoją, wagę pilnuj odpowiedniego bilansu kalorycznego. Liczba kalorii przyjętych w ciągu dnia nie może być zbyt wysoka, ani zbyt niska. Właściwy bilans kaloryczny jest gwarancją utrzymania wagi. Naucz się liczyć kalorie, a jeśli chcesz utrzymać stałą wagę — skorzystaj z mojego kalkulatora.

Sprawdź – Kalkulator kalorii online

Zwracaj uwagę na składy!

Podczas zakupów spożywczych czytaj składy i sprawdzaj wartość energetyczną wybieranych przez siebie produktów. Wiele ulubionych, bardzo kalorycznych potraw możesz zastąpić ich lżejszą, fit-wersją.

Jeśli masz problem z samodzielnym planowaniem posiłków — możesz skorzystać z przygotowanej przeze mnie diety online. Najlepiej w zestawie z planem treningowym — to gwarancja najlepszych efektów. Jako doświadczony trener personalny online pomogę Ci w uzyskaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki.

Dużo pij i śpij!

Dużo pij i śpij!

Odpowiednie nawodnienie i przynajmniej 7 do 9 godzin snu (ale nie więcej!) zwiększają szanse na utrzymanie wagi osiągniętej po diecie odchudzającej. Jest udowodnione naukowo, że brak wystarczającej liczby snu i niewłaściwe nawodnienie nie sprzyjają zachowaniu dobrego samopoczucia, zdrowia i mogą przyczynić się do retencji wody, czyli zatrzymaniu wody w organizmie.

Przeczytaj mój tekst – Jakie korzyści płyną z picia wody?

Pamiętaj, że tak samo jak tycie, tak odchudzanie i utrzymanie wagi jest procesem. Po wielu miesiącach utrzymania diety odchudzającej Twoje ciało przyzwyczaja się do określonego jadłospisu. Kończąc dietę odchudzającą i wracając do dawnych przyzwyczajeń, bardzo szybko stracisz efekty wypracowywane dietą i treningami. To właśnie dlatego każdego z moich podopiecznych zachęcam do kontynuowania diety, ale już z innym bilansem kalorycznym.