Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Słaby sen? Co pogarsza jego jakość?

Słaby sen? Co pogarsza jego jakość?

Podobno ponad połowa Polaków zmaga się z zaburzeniami snu. Chociaż w większej części są to kobiety, problem niemal na równi dotyczy też mężczyzn. Problem bezsenności stał się globalny, mimo że w większości przypadków można go uniknąć! Jeżeli Twoja bezsenność nie jest związana z przewlekłą chorobą lub leczeniem farmakologicznym, jest wiele sposobów, które mogą Ci pomóc w niezakłóconym i regenerującym odpoczynku. Zobacz, co możesz poprawić, aby spać lepiej!

Zła dieta jedną z przyczyn bezsenności!

Czy wiesz, że prawidłowo dopasowana dieta online może przyczynić się do polepszenia jakości snu? Pod pojęciem zła dieta mam na myśli np. spożywanie zbyt dużej ilości kawy lub innych środków z kofeiną w godzinach wieczornych, a także spożywanie alkoholu.

  • Co ciekawe, chociaż alkohol może wydawać się środkiem nasennym, zakłóca cykl snu i prowadzi do częstszego budzenia się w nocy.
  • Spożywanie dużych, ciężkostrawnych posiłków tuż przed snem może powodować problemy z trawieniem i prowadzić do dyskomfortu: zgagi, odbijania się lub nadmiernej aktywności.
  • Uboga dieta też jest szkodliwa dla snu. Niedobory składników odżywczych, takich jak magnez, melatonina i witaminy z grupy B, mogą wpływać na jego jakość.
Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Jeśli masz problemy z bezsennością i podejrzewasz, że dieta może być jednym z czynników wpływających na twój sen, rozważ przygotowaną przeze mnie dietę online dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb żywieniowych i celów treningowych.

Przeczytaj: ZMA a sen

Niebieskie światło a jakość snu, Ogranicz ekrany!

Niebieskie światło a jakość snu, Ogranicz ekrany!

Światło, hałas i oglądanie telewizji mogą znacznie pogorszyć jakość twojego snu. Jeżeli cierpisz na bezsenność, lub po prostu gorzej śpisz/budzisz się w nocy/rano budzisz się zmęczony, unikaj jasnego światła, szczególnie niebieskiego światła emitowanego przez telewizory, komputery i smartfony, co najmniej godzinę przed snem. Może ono zakłócać produkcję melatoniny, hormonu regulującego sen.

Przeczytaj: DSiP – czy to remedium na dobry sen?

Jeśli w Twoim otoczeniu jest dość hałaśliwie lub po prostu przeszkadza Ci każdy, nawet najmniejszy odgłos rozważ użycie tzw. stoperów do uszu, które pomogą zminimalizować zakłócenia dźwiękowe. A jeśli musisz oglądać telewizję przed snem, staraj się wybierać spokojne, relaksujące programy zamiast treści stymulujących emocje (wiadomości ze świata, czy debaty polityczne zostaw sobie na rano).

Trening a sen

Według badań naukowych [1] regularna aktywność fizyczna korzystnie wpływa na jakość snu i skraca czas potrzebny na zasypianie. Poprzez regularne ćwiczenia Twoje mięśnie rozluźniają się, co sprawia, że proces zasypiania staje się bardziej płynny, a sen bardziej efektywny. Ponadto aktywność fizyczna przyczynia się do zwiększenia dopływu tlenu do organizmu, co ma korzystny wpływ na nasze zdrowie ogólnie. Dlatego jeżeli potrzebujesz jeszcze jednego powodu do skorzystania z mojego planu treningowego online – masz go właśnie przed sobą!

Zobacz moją ofertę i sprawdź, jak wygląda współpraca online z Mistrzem Polski. Odpowiednio zbilansowana dieta online w połączeniu z dobrze skomponowanym planem treningowym online i suplementacją mogą realnie wpłynąć na jakość i komfort Twojego snu.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5385214/