Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Najlepszy spalacz tłuszczu istnieje? Sekrety utraty wagi!

Najlepszy spalacz tłuszczu istnieje? Sekrety utraty wagi!

Interesuje Cię najlepszy spalacz tłuszczu, dzięki któremu już w kilka dni zauważysz spadek wagi? Na samym wstępie muszę ostudzić Twoje emocje – nie ma bowiem magicznych tabletek, które zrobią za Ciebie “robotę”. Tylko dobrze dopasowana dieta, trening i ewentualnie – dodatkowa suplementacja są w stanie w zdrowy i trwały sposób pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Zobacz, co NAPRAWDĘ pomaga w odchudzaniu, czyli spalaniu tkanki tłuszczowej.

Deficyt kaloryczny

Nawet mimo bardzo intensywnych ćwiczeń i prowadzenia różnorodnej diety, obfitującej w wysokiej jakości produkty spożywcze nie uda Ci się schudnąć, jeżeli podaż kalorii będzie przekraczać ich popyt. Aby spalić zmagazynowane zapasy tkanki tłuszczowej, konieczne jest utrzymywanie przez określony czas deficytu kalorycznego.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

Deficyt kaloryczny to stan, w którym przyjmujesz mniej kalorii, niż spalasz w ciągu dnia. W sytuacji, w której Twój organizm nie ma już czego spożytkować na energię, sięga po zapasy, czyli tkankę tłuszczową.

Dlatego pamiętaj – deficyt kaloryczny to podstawa odchudzającej diety. Warto również podkreślić, że mniejszy bilans kalorii nie oznacza wcale głodówki, która jest bardzo niekorzystna dla Twojego zdrowia.

Przeczytaj – Dieta głodówka dla kobiety – czy to jest dobry pomysł?

Trening aerobowy

Trening aerobowy

Efektem dobrze dopasowanego treningu aerobowego jest szybsze spalanie tkanki tłuszczowej (np. w porównaniu do treningu siłowego). Powtarzalność wykonywania lekkich ćwiczeń przyspiesza pracę serca i oddechu, a co za tym idzie, aktywizuje cały organizm do pracy. Szybsze spalanie podczas wykonywania aerobów powoduje zintensyfikowanie procesów tlenowych, które zwiększają wydatek energetyczny.

Nie zapomnij o NEAT!

Nie zapomnij o NEAT!

NEAT to aktywność fizyczna, która nie jest związana z treningiem. NEAT, czyli non exercise activity thermogenesis (spontaniczna aktywność fizyczna) to zestawienie wielu drobnych czynności związanych z codziennym funkcjonowaniem organizmu – zazwyczaj nie masz nad nimi kontroli. Jednak warto dodać, że np. spacer, prasowanie, odkurzanie, ale nawet przygotowywania posiłku ma wpływ na zwiększenie zapotrzebowania kalorycznego. Szacuje się, że NEAT może wynieść nawet do 15% wydatku kalorycznego w ciągu dobry! NEAT sprzyja spalaniu kalorii – to dodatkowy bodziec, który przy stosowaniu diety online i treningu może przyspieszyć spalanie tłuszczu.

Zobacz również: NEAT – co to jest? Spontaniczna aktywność fizyczna.

Odnowa biologiczna - sen i regeneracja

Odnowa biologiczna – sen i regeneracja

Pomocne przy odchudzaniu są również odpowiednia ilość snu oraz pamiętanie o regeneracji po wykonanym treningu. Zbyt mała ilość snu, kładzenie się późno spać i wstawianie bardzo wcześnie mogą przyczynić się do łatwiejszego przybierania na wadze. Dorosły, zdrowy człowiek powinien spać 7-8 godzin na dobę. Podczas snu zachodzi wiele procesów regeneracyjnych, jeśli skrócisz lub zaburzysz ten okres – nie tylko będziesz czuć się gorzej, ale możesz również mniej lub wolniej chudnąć – nawet mimo stosowania diety i treningów.

Z kolei w każdym dobrze zaplanowanym programie treningowym powinien być również czas na regenerację, które poprawia efekty ćwiczeń. O tym dlaczego jest tak ważna, przeczytasz na moim blogu: Regeneracja mięśni i organizmu — dlaczego to takie ważne?

Jak widzisz, nie ma magicznego sposobu, który bez nakładu pracy, wysiłku i czasu pozwoli Ci zrzucić zbędne kilogramy. Odchudzanie to proces, który podobnie zresztą jak tycie – wymaga czasu. Tak, jak nikt nie tyje z dnia na dzień, tak nie schudnie w ciągu kilku dni z wykorzystaniem “cudownego” suplementu.

Jeżeli planujesz właśnie odchudzanie i zastanawiasz się, jak się do tego zabrać – zachęcam do kontaktu! W mojej ofercie znajdziesz plany treningowe, suplementacyjne i dietę online dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.