Kup kartę podarunkową i spraw bliskim radość 😀

Zamów teraz

Wskazówki dla kobiet odchudzających się. 3 błędy odchudzania

Wskazówki dla kobiet odchudzających się

Większość kobiet, z którymi miałem dotychczas okazję współpracować, przed podjęciem decyzji o treningu personalnym i indywidualnie dopasowanej diecie online, próbowała odchudzać się na własną rękę. Na przykładzie ich doświadczeń, stworzyłem listę kilku kluczowych wskazówek dla kobiet odchudzających się. Będzie to zarówno lista najczęściej popełnianych błędów, jak i przydatnych informacji, które pomogą Ci spojrzeć na swoją dotychczasową dietę z innej strony.

3 najczęściej popełniane błędy podczas odchudzania

1.    Odchudzanie to nie głodówka!  Pamiętaj, że żadna głodówka nie przyniesie Ci długotrwałych efektów. Zdrowe odchudzanie polega na trwałym gubieniu kilogramów, a nawet częściej – zmiany wyglądu sylwetki przy zachowaniu takiej samej wagi! Więcej na temat głodówki przeczytasz w moim artykule o głodówce.

Pakiety w promocyjnych cenach - kliknij wybrany plan

2. Sugerowanie się wyłącznie liczbą kilogramów na wadze jest dużym błędem. Zestawiając obok siebie kilka kobiet o tej samej wadze i tym samym wzroście, zdziwiłabyś się, jak różnić się będą ich sylwetki. Podczas diety online i treningu personalnego pamiętaj o mierzeniu obwodów swojego ciała – to najbardziej wymierny efekt Twojego odchudzania. 

3. Ćwiczenia bez diety. To kolejny błąd, który powiela wiele kobiet,. Zapamiętaj – „formę robi się w kuchni!”. Plan treningowy jest natomiast doskonałym uzupełnieniem Twojej diety online.

Porady dla kobiet odchudzających się

Najlepsze wskazówki dla kobiet odchudzających się! O czym musisz pamiętać podczas odchudzania?

Skoro już znasz najpopularniejsze błędy dietetyczne, nadeszła pora na garść cennych wskazówek dla kobiet odchudzających się, które pomogą Ci spojrzeć na cały proces odchudzania z nowej perspektywy.

  • Odchudzanie to proces, który nie ogranicza się wyłącznie na spadku kilogramów. Pamiętaj, że dieta online, połączona z treningami to zmiana swojego trybu życia i nawyków. Poprawiasz w pierwszej kolejności swoje zdrowie, dopiero w następnej kolejności myślisz o poprawie sylwetki. Skuteczne odchudzanie to dieta długoterminowa, a nie kilkudniowa głodówka, która odbije się negatywnie na Twoim zdrowiu i wywoła efekt jojo.
  • Kontrolowany ubytek kilogramów. Zdrowe odchudzanie nie ma nic wspólnego z dynamicznym ubytkiem wagi. Optymalne tempo odchudzania to od około 0,5 do 1 kilograma na tydzień. Pamiętaj, że prędkość ta jest kwestia indywidualną, uzależnioną w dużej mierze od poziomu BF (z ang. body fat), czyli tkanki tłuszczowej. Osoby z wysokim BF, mogą zauważyć bardziej spektakularne efekty odchodzenia – szczególnie na samym początku.
  • Warto byś pamiętała również, że spadek wagi podczas odchudzającej diety online nie będzie ciągły. Mogą zdarzyć się tygodnie, w których nie tylko nie odnotujesz spadku, ale i przyrost wagi! Może to powodować przyrost tkanki mięśniowej, a także zbliżająca się lub trwająca miesiączka. Jeśli zastanawiasz się, czemu tyje podczas okresu – koniecznie przeczytaj mój artykuł na blogu.
  • Jeśli nie widzisz efektów odchudzania – mierz ciało, rób zdjęcia swojej sylwetki i sprawdzaj rozmiary swoich ubrań. Znajomi, którzy nie widzieli nas dłuższy okres czasu również powinni zauważyć różnicę w wyglądzie. Waga to nie wszystko!
  • Po ustabilizowaniu swojej diety i skierowaniu jej na nowy, lepszy tor – zadbaj o trening! Musisz wiedzieć, również, że nie ma czegoś takiego, jak miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej. Trening powinien być ukierunkowany na całe ciało!
  • Dużo pij! Odpowiednia podaż płynów pomaga redukować ryzyko zatrzymania wody w organizmie, poprawia samopoczucie, ujędrnia skórę i maksymalizuje efekt odchudzania! [1]

Jeśli planujesz odchudzanie – podejdź do tego tematu w sposób przemyślany. Bardzo często, brak efektów odchudzania powoduje nieprawidłowa dieta i nieskuteczny plan treningowy. Potrzebujesz pomocy? Zapraszam do kontaktu!

Źródła:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2859815/